Փաշինյան-Պուտին հեռախոսազրույցում կողմերը քննարկել են ԼՂ շուրջ ստեղծված իրավիճակը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ՝ հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Զրուցակիցները շարունակել են քննարկումները Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակի վերաբերյալ:
Վերահաստատվել է 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի, 2021 թվականի հունվարի 11-ի և նոյեմբերի 26-ի եռակողմ պայմանավորվածությունների հետևողական իրականացման կարևորությունը: Միաժամանակ, ընդգծվել է տարածաշրջանում կայունության ապահովման գործում ռուսական խաղաղապահ առաքելությանը դերը:
Մտքեր են փոխանակվել նաև Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև դաշնակցային և ռազմավարական հարաբերությունների հետագա զարգացմանը վերաբերող հարցերի շուրջ:

В телефонном разговоре Пашиняна и Путина стороны обсудили ситуацию вокруг Нагорного Карабаха
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел телефонный разговор с президентом России Владимиром Путиным. Об этом сообщает пресс-служба Кремля.
Телефонный разговор состоялся по инициативе армянской стороны.
В сообщении отмечается, что было продолжено обсуждение вокруг ситуации в Нагорном Карабахе. Была подтверждена важность последовательной реализации трехсторонних договоренностей лидеров Армении, России и Азербайджана от 9 ноября 2020 года, 11 января 2021 года и 26 ноября 2021 года, подчеркнута роль российского миротворческого контингента в обеспечении стабильности в регионе.
Были затронуты некоторые актуальные темы дальнейшего развития стратегического партнерства и союзнических отношений между Арменией и Россией.