ԱՄՆ-ի Պետդեպարտամենտն ամերիկացիներին հորդորել Է շտապ լքել Ուկրաինան
ԱՄՆ-ի Պետդեպարտամենտը եւ Կիեւում Միացյալ Նահանգների դեսպանությունն ԱՄՆ-ի այն քաղաքացիներին, որոնք դեռեւս գտնվում են Ուկրաինայի տարածքում, կոչ են արել անհապաղ լքել երկիրը:
Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, օգոստոսի 23-ին հաղորդել Է Associated Press (АР) գործակալությունը:
Դա, ինչպես հետեւում Է հաղորդագրությունից, կապված Է ռազմական գործողությունների հնարավոր ակտիվացման վերաբերյալ Պետդեպարտամենտի կողմից տարածված տեղեկատվության հետ: Ուկրաինայում մնացած ամերիկացիներին ուղղված Պետդեպարտամենտի հանձնարարականներում նկարագրվում Է նրանց գործողությունների կարգը պայթյունների ձայների կամ օդային տագնապի ազդանշանների դեպքում:
Պետդեպարտամենտի հաղորդագրությունը հիմնված Է ամերիկյան հետախուզական ընկերության՝ օգոստոսի 22-ին գաղտնազերծված եզրակացությունների վրա, գրում Է Associated Press-ը, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Госдеп США призвал американцев срочно покинуть Украину
Госдепартамент и посольство США в Киеве призвали американских граждан, все еще находящихся на территории Украины, немедленно покинуть страну, об этом сообщило во вторник агентство Associated Press (АР).
Это, как следует из сообщения, связано с распространенной Госдепартаментом информацией о возможности активизации военных действий.
В рекомендациях Госдепартамента американцам, остающимся на Украине, описывается порядок их действий в случае звуков взрывов или сигналов воздушной тревоги.
Сообщение Госдепартамента основано на рассекреченных в понедельник выводах американского разведывательного сообщества, пишет АР.