Ընդդիմության կարկառուն ղեկավարին կանչել և ասել եմ, այդ հարցը բարձրացրու․ Պարույր Հայրիկյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Եթե Արցախը փոխեր Սահմանադրությունը և ժողովրդավար դառնար, մենք ոչ միայն պատերազմից կխուսափեինք, այլև այս ծանր իրավիճակի փոխարեն կունենայինք առաջանցիկ շատ գեղեցիկ իրավիճակ»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց ԱԻՄ նախագահ Պարույր Հայրիկյանը՝ անդրադառնալով 44 օրյա պատերազմին։
ԱԻՄ ղեկավարը մտահոգություն է հայտնում, որ ստեղծված իրավիճակում Հայաստանը կարող է Ռուսաստանի կողմից օգտագործվել, ինչպես նախկինում է եղել։ Մինչդեռ պատերազմի ժամանակ ՌԴ-ն Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին պետք է ասեր, եթե դու 5 րոպեից չդադարեցնես, ես քո զինված ուժերը կոչնչացնեմ։
Պ․Հայրիկյանի խոսքերով հիմա արևմտյան երկրներից լավ ազդակներ են հասել, որ «միջանցք բառը մոռացեք»․ «Մերոնք այդ փոխանցումն ինչ-որ չափով ընդունեցին»։

Я вызвал видного руководителя оппозиции и сказал: подними этот вопрос: Паруйр Айрикян (видео)
«Если б Арцах сменил Конституцию и стал демократическим, мы не только избежали бы войны, но и вместо этой сложной ситуации у нас была бы прогрессивная и очень красивая ситуация», - сказал в беседе с «А1+» председатель ОНС Паруйр Айрикян, коснувшись 44-дневной войны.
Руководитель ОНС выражает обеспокоенность, что в создавшейся ситуации Россия может использовать Армению, как это было прежде. Между тем, во время войны РФ  должна была сказать Ильхаму Алиеву: если  ты не прекратишь через 5 минут, я уничтожу твои вооружённые силы.
По словам П. Айрикяна, сейчас поступают хорошие сигналы от западных стран: «забудьте слово коридор». «Наши в какой-то мере приняли эту передачу».