Հանրապետության նախագահն ընդունել է Նուբար Աֆեյանին (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն այսօր հյուրընկալել է ամերիկահայ գիտնական և գործարար Նուբար Աֆեյանին:
Նախագահ Խաչատուրյանը ողջունել է հյուրին և նշել, որ միշտ ուրախ է նրան տեսնել Հայաստանում: Նուբար Աֆեյանը շնորհակալություն է հայտնել նախագահին ընդունելության համար:
Վահագն Խաչատուրյանն ու Նուբար Աֆեյանը քննարկել են Հայաստանում կրթության և գիտության զարգացման հեռանկարները: Գործարարը նախագահին է ներկայացրել նշված ոլորտներում, ինչպես նաև Հայաստան-Սփյուռք կապերի շարունակական ամրապնդմանն ու զարգացմանը միտված ընթացիկ և ապագա նախաձեռնություններն ու ծրագրերը
Երկուստեք պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել մեկտեղել ջանքերը հասարակական ու կրթական բազմաշերտ ծրագրերի իրականացման համար:

Президент Республики принял Нубара Афеяна (видео)
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян сегодня принял американского ученого и бизнесмена армянского происхождения Нубара Афеяна.
Ваагн Хачатурян приветствовал гостя и отметил, что всегда рад видеть его в Армении. Нубар Афеян поблагодарил президента за прием.
Ваагн Хачатурян и Нубар Афеян обсудили перспективы развития образования и науки в Армении. Бизнесмен представил президенту текущие и перспективные инициативы и программы, направленные на дальнейшее укрепление и развитие отношений Армения-Диаспора в указанных сферах.
Достигнута договоренность об объединении усилий для реализации социальных и образовательных многопрофильных программ.