Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կանադայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոյին՝ Կանադայի օրվա առթիվ: Ուղերձում նշված է.
«Մեծարգո պարոն վարչապետ, սիրելի Ջասթին,
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմ շնորհավորանքներ ու բարեմաղթանքներ եմ հղում Ձեզ Կանադայի օրվա կապակցությամբ:
Հայաստանը բարձր է գնահատում Կանադայի հետ հարաբերությունների վերընթաց զարգացումը և հաստատակամ է դրանք առավելագույնս խորացնելու գործում: Մեծապես գնահատելի են Ձեր և Կանադայի կառավարության ջանքերն աջակցելու Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդավարության կայացմանը, որի ամենավառ դրսևորումներից էր Եվրոպայում հատուկ բանագնաց Ստեֆան Դիոնի այցը Երևան։ Դրա արդյունքում հրապարակված համապարփակ զեկույցում տեղ գտած առաջարկությունները կարող են ծառայել որպես մեր երկրների միջև հարաբերությունների արդյունավետ զարգացման ճանապարհային քարտեզ:
Եվս մեկ անգամ շնորհավորելով Ձեզ և Կանադայի բարեկամ ժողովրդին այս տոնի առթիվ` հայտնում եմ իմ պատրաստակամությունը շարունակելու սերտ համագործակցությունը` հանուն մեր երկու երկրների և ժողովուրդների խաղաղության, բարօրության և բարեկամության:

Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян по случаю Дня Канады направил поздравительное послание премьер-министру Канады Джастину Трюдо. В сообщении, в частности, говорится:
«Уважаемый господин премьер-министр, дорогой Джастин!
От имени правительства Республики Армения и от себя лично шлю Вам теплые поздравления и наилучшие пожелания по случаю Дня Канады!
Армения высоко ценит развитие отношений с Канадой и настроена на их максимальное углубление. Высоко оцениваются Ваши усилия и усилия правительства Канады по содействию установления демократии в Республике Армения, одним из самых ярких проявлений которых стал визит в Ереван спецпредставителя в Европе Стефана Диона. Рекомендации, содержащиеся в обнародованном по итогам всеобъемлющем докладе, могут служить дорожной картой для эффективного развития отношений между нашими странами.
Еще раз поздравляя Вас и дружественный народ Канады с этим праздником, выражаю готовность к продолжению тесного сотрудничества во имя мира, благополучия и дружбы двух наших стран и народов!