289040007_402919988543700_5441388496242365125_n
2022 թվականի հուլիսի 1-ից ուժի մեջ է մտնում «Անկանխիկ գործառնությունների մասին» ՀՀ օրենքը, որի շրջանակում ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեն պատրաստ է իրեն վերապահված լիազորությունների շրջանակում իրականացնել պատշաճ վերահսկողություն:
Միաժամանակ, կոմիտեն տեղեկացնում է, որ առաջացած օբյեկտիվ խնդիրների պարագայում (եթե այդպիսիք առաջանան), վարչարարություն չի իրականացվելու, իսկ սկզբնական շրջանում, առհասարակ, կոմիտեն իրականացնելու է պարզեցված վարչարարություն՝ հսկողությունն ուղղելով ռիսկային ոլորտներ՝ ըստ մշակված ռիսկի չափանիշների։
Կոմիտեն հորդորում է հարկ վճարողներին ձեռնարկել բոլոր հնարավոր միջոցները՝  «Անկանխիկ գործառնությունների մասին» ՀՀ օրենքով սահմանված պահանջների կատարումն ապահովել սեղմ ժամկետում:

289040007_402919988543700_5441388496242365125_n
С 1 июля 2022 года вступает в силу Закон Республики Армения «О безналичных операциях», в рамках которого Комитет государственных доходов РА готов, в рамках возложенных на него полномочий, осуществлять надлежащий контроль.
В случае возникновения объективных проблем (если таковые возникнут) администрирование не будет осуществляться, на начальном этапе комитет будет осуществлять упрощенное администрирование, направляя контроль в рисковые сферы в соответствии с разработанными критериями риска.
Комитет призывает налогоплательщиков принять все возможные меры для обеспечения выполнения требований, установленных Законом РА «О безналичных операциях».