Փոխվարչապետն ընդունել է «BostonGene» և «Netcracker Technology» ընկերությունների նախագահին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՓոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանը հունիսի 21-ին ընդունել է «BostonGene» և «Netcracker Technology» ընկերությունների նախագահ Էնդրյու Ֆայնբերգին` հայտնում են փոխվարչապետի գրասենյակից։
Նշենք, որ «BostonGene» ընկերությունը, որի նպատակը նոր և անհատականացված բուժման մեթոդով քաղցկեղ ունեցող մարդկանց համար դրական արդյունք ապահովելն է, 2022թ-ի ապրիլից արդեն իսկ ներկայացված է Հայաստանում՝ 200-ից ավելի աշխատակիցներով, իսկ այժմ դիտարկվում է Հայաստանում «Netcracker Technology»-ի հետազոտության և զարգացման կենտրոնի հիմնման հնարավորությունը։
Հանդիպման ընթացքում փոխվարչապետին ներկայացվել է ընկերությունների ընդլայնման հեռանկարներն ու քննարկվել այդ ուղղությամբ Կառավարության հետ համագործակցության հնարավորությունները։ Անդրադարձ է կատարվել նաև «Netcracker Technology» ընկերության կենտրոնը Հայաստանում հիմնելու հարցում ՀՀ կառավարության հետ փոխգործակցության հեռանկարներին։
Հիշեցնենք, որ այս հանդիպման պայմանավորվածությունը ձեռք էր բերվել հունիսի ութին՝ փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանի և Հայաստանում օտարերկրյա ներդրումներով ընկերությունների շուրջ երկու տասնյակ ղեկավարների հետ հանդիպման շրջանակում։

Вице-премьер принял президента компаний «BostonGene» и «Netcracker Technology»
Вице-премьер Амбарцум Матевосян 21 июня принял президента компаний «BostonGene» и «Netcracker Technology» Эндрю Файнберга.
Отметим, что компания «BostonGene», целью которой является обеспечение положительного результата для онкологических больных с помощью нового и персонализированного метода лечения, с апреля 2022 года уже представлена в Армении с более чем 200 сотрудниками, а сейчас рассматривается возможность создания научно-исследовательского центра компании «Netcracker Technology» в Армения.
В ходе встречи вице-премьеру были представлены перспективы расширения компаний, были обсуждены возможности сотрудничества с правительством в этом направлении. Также были затронуты перспективы сотрудничества с правительством Республики Армения в создании в Армении центра компании «Netcracker Technology».
Напомним, что договоренность об этой встрече была достигнута 8 июня в рамках встречи вице-премьера Амбарцума Матевосяна с около 20 руководителями компаний с иностранными инвестициями в Армении.