Հայկ Կոնջորյանը հանդիպել է Նիդերլանդների Թագավորության դեսպանին
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետությունում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Նիկո Սխերմերսին:
Քննարկվել են Հայաստանի եւ Նիդերլանդների միջեւ միջխորհրդարանական կապերի զարգացման հեռանկարները, խորհրդարանական դիվանագիտության զարգացմանը միտված հարցերը:
Խմբակցության ղեկավարը եւ դեսպանը կարեւորել են Հայաստանում ժողովրդավարական ինստիտուտների կայացումը եւ այս ուղղությամբ Նիդերլանդների Թագավորության հետ համագործակցության խորացումը:
Նրանք ուշադրություն են դարձրել խորհրդարանի՝ որպես ժողովրդավարության կարեւորագույն ինստիտուտներից մեկի զարգացման եւ ամրապնդման հնարավորություններին, ինչպես նաեւ համագործակցության հեռանկարներին:

Айк Конджорян встретился с послом Королевства Нидерландов
Председатель фракции НС «Гражданский договор» Айк Конджорян встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом Королевства Нидерландов в Республике Армения Нико Схермерсом.
Были обсуждены перспективы развития межпарламентских отношений между Арменией и Нидерландами и направленные на развитие парламентской дипломатии вопросы.
Глава фракции и посол особо отметили важность становления в Армении демократических институтов и углубления сотрудничества с Королевством Нидерландов в этом направлении.
Особое внимание было уделено возможностям развития и укрепления парламента как одного из важнейших институтов демократии, а также перспективам сотрудничества.