Արցախի նախագահն ընդունել է Կապանի քաղաքապետ Գևորգ Փարսյանի գլխավորած պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 17-ին ընդունել է Կապանի համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանի գլխավորած պատվիրակությանը:
Բարձր գնահատելով Մայր Հայրենիքի հետ փոխգործակցության շարունակական զարգացումը՝ երկրի ղեկավարն այդ համատեքստում հատուկ նշանակության է արժանացրել համայնքների միջև կապերի ամրապնդումն ու Կապանի համայնքի ղեկավարի` այդ ուղղությամբ ցուցաբերած նախաձեռնողականությունը:
Նախագահ Հարությունյանի խոսքով՝ շատ կարևոր է, որ այդ հարաբերությունները ուղեկցվեն կրթական, մարզամշակութային և հայրենաճանաչության տարբեր միջոցառումներով:
Շնորհակալություն հայտնելով Հանրապետության նախագահին ջերմ ընդունելության համար՝ Կապանի քաղաքապետը վստահեցրել է, որ մի շարք ծրագրերի շուրջ փոխգործակցության համար Ստեփանակերտի քաղաքապետի հետ արդեն ձեռք են բերվել պայմանավորվածություններ:
Հանդիպմանը մասնակցում էին տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Հայկ Խանումյանը, Ստեփանակերտի քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանը:

Президент Арцаха принял делегацию, возглавляемую мэром Капана Геворком Парсяном
Поддержи А1+!17 июня президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял делегацию во главе с главой общины Капан Геворгом Парсяном.
Высоко оценив постоянное развитие сотрудничества с Родиной, Араик Арутюнян в этом контексте придал особое значение укреплению связей между общинами и инициативе главы общины Капана в этом направлении.
По словам президента Арутюняна, вполне возможно, что эти отношения будут сопровождаться различными образовательными, спортивными, культурными и патриотическими мероприятиями.
Выразив признательность президенту Республики за теплый прием, мэр Капана заверил, что с мэром Степанакерта уже достигнуты договоренности о сотрудничестве по ряду программ.
Во встрече приняли участие министр территориального управления и инфраструктуры Айк Ханумян, мэр Степанакерта Давид Саргсян.