ԱԻՆ-ը մանրամասներ է հայտնել Երևան-Մեղրի ճանապարհին տեղի ունեցած ողբերգական վթարից
Հունիսի 14-ին՝ ժամը 14։53-ին, Վայոց ձորի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհին՝ Զառիթափ գյուղի խաչմերուկում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ կան տուժածներ։
Պարզվել է, որ Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհի 142-րդ կմ-ին, բախվել են «Nissan Teana» մակնիշի ավտոմեքենան (վարորդ Ա․ Մ․, ծնված 2001 թ․) և  «KamAZ» մակնիշի ավտոբաքը (վարորդ՝ Ա․ Մ․, ծնված 1970 թ․), ինչի հետևանքով «Nissan Teana» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղևոր (Ս․ Հ․, ծնված 2000 թ․) տեղում մահացել է, իսկ վարորդ Ա․ Մ․-ն դուրս է բերվել ավտոմեքենայից և հոսպիտալացվել Վայք քաղաքի ԲԿ, որտեղ բժիշկները նրա առողջական վիճակը գնահատել են ծայրահեղ ծանր։ Ավտոճանապարհը միակողմանի փակ է։
Հրշեջ-փրկարարները հոսանքազրկել են «Nissan Teana» մակնիշի ավտոմեքենան, փակել գազի բալոնի փականը, այնուհետև հատուկ տեխնիկայի օգնությամբ դուրս բերել ուղևորի դին և մոտեցրել դի տեղափոխող ավտոմեքենային։

МЧС представило подробности трагического ДТП на трассе Ереван-Мегри
14 июня в 14:53 в Вайоцдзорский региональный центр управления кризисными ситуациями поступил сигнал тревоги о том, что на трассе Ереван-Мегри, на перекрестке села Заритап, произошла авария - есть пострадавшие.
На место происшествия выехал пожарный расчет из пожарно-спасательного отряда регионального спасательного управления Спасательной службы МЧС.
«Выяснилось, что на 142-м км автодороги Ереван-Мегри столкнулись автомобиль «Nissan Teana» (водитель А.М., 2001 г.р.) и автомобиль «КамАЗ» (водитель: А.М., 1970 г.р.), в результате чего водитель автомобиля «Ниссан Теана» (С.Х., 2000 г.р.) погиб на месте, а водитель А. М.Г. был вынут из машины и госпитализирован в Вайкский городской медицинский центр, где врачи оценили его состояние как крайне тяжелое. Дорога закрыта с одной стороны», — говорится в сообщении.
По словам источника, пожарные-спасатели обесточили автомобиль "Nissan Teana", перекрыли вентиль газового баллона, затем с помощью специального оборудования вытащили тело водителя и отнесли к автомобилю, перевозившему тела.