Մեկնարկել է ամառային զորակոչը. ՀՀ ՊՆ-ն այցելել է Կենտրոնական հավաքակայան (տեսանյութ)
Հունիսի 13-ին մեկնարկել է 2022 թվականի ամառային զորակոչը: Պարտադիր զինվորական ծառայության մեկնող երիտասարդների հետ տարվող աշխատանքներին տեղում ծանոթանալու նպատակով ՀՀ ՊՆ կենտրոնական հավաքակայան է այցելել պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը՝ ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի պաշտոնակատար, գեներալ-լեյտենանտ Կամո Քոչունցի և բարձրաստիճան այլ զինվորականների ուղեկցությամբ:
Զորակոչի գործընթացի պատասխանատուները պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին ներկայացրել են զորակոչիկների դիմավորման, ընդունման և բուժզննման կազմակերպման կարգը: Սուրեն Պապիկյանը դիտարկել է հավաքակայանում զորակոչի անցկացման համար առկա պայմանները, շրջել զորակոչային բոլոր սրահներում, հանձնարարել առանձնակի ուշադրություն դարձնել զորակոչիկների առողջական խնդիրներին և ընդունել անհրաժեշտ որոշումներ` զորակոչի գործընթացի արդյունավետության բարձրացման, արդարության ու թափանցիկության ապահովման համար։
Պաշտպանության նախարարը հետևել է նաև ծառայության վայրի վիճակահանության ընթացքին, զրուցել զինակոչիկների հետ, հետաքրքրվել նրանց սպասելիքներով և տրամադրվածությամբ, մաղթել անվտանգ ծառայություն:

Начался летний призыв: Министр обороны РА посетил Центральный призывной пункт (видео)
Министр обороны Сурен Папикян в сопровождении исполняющего обязанности начальника Генерального штаба ВС РА генерал-лейтенанта Камо Кочунца и других высокопоставленных военнослужащих посетил Центральный призывной пункт МО РА для ознакомления с работой с молодыми людьми, отправляющихся на срочную военную службу. Ответственные за процесс призыва лица представили главе Минобороны порядок встречи, приема и медицинского осмотра призывников.
Сурен Папикян ознакомился с существующими условиями призыва в учебном лагере, обошел все призывные залы, поручил обратить особое внимание на проблемы со здоровьем призывников, принять необходимые решения для повышения эффективности процесса призыва, обеспечения справедливости и прозрачности.
По словам источника, министр обороны следил за процессом жеребьевки по месту службы, пообщался с призывниками, поинтересовался их ожиданиями и настроением, пожелал им доброй службы.