Նախագահի ցավակցական ուղերձը Ռաֆայել Քոթանջյանի մահվան կապակցությամբ
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդական արտիստ Ռաֆայել Քոթանջյանի մահվան  կապակցությամբ.
«Մեծ ցավով տեղեկացա թատրոնի և կինոյի անվանի դերասան, Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդական արտիստ Ռաֆայել Քոթանջյանի մահվան մասին:
Ավելի քան հինգ տասնամյակ բեմում և էկրանին՝ Ռաֆայել Քոթանջյանը ստեղծել է վառ և ինքնատիպ կերպարներ, որոնք արժանացել են համընդհանուր ճանաչման և սիրվել ոչ միայն Հայաստանում, այլև մեր երկրի սահմաններից դուրս:
Խորապես ցավակցում եմ անվանի դերասանի ընտանիքին, հարազատներին, գործընկերներին և երկրպագուներին: Նրա արվեստն ընդմիշտ իր ակնառու տեղն ունի մեր մշակույթում»։

Соболезнования Президента в связи с кончиной Рафаэля Котанджяна
Президент Ваагн Хачатурян направил письмо с соболезнованиями в связи с кончиной народного артиста Республики Армения Рафаэля Котанджяна.
В письме с соболезнованиями, в частности, говорится:
«С большой скорбью узнал о кончине известного актера театра и кино, народного артиста Республики Армения Рафаэля Котанджяна.
Рафаэль Котанджян более пяти десятилетий создавал на экране яркие, самобытные персонажи, которые получили всеобщее признание, любовь не только в Армении, но и за ее пределами.
Мои глубочайшие соболезнования семье, родным, коллегам и поклонникам известного актера. Его искусство навсегда занимает видное место в нашей культуре».