Արցախի ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը Ֆրանսիայում է
Այսօր` հունիսի 13-ին, Փարիզում ԱՀ խորհրդարանի ղեկավար Արթուր Թովմասյանը հանդիպել է Ֆրանսիայում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գևորգյանի և ներկայացուցչության անձնակազմի հետ։ Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի ԱԺ-ից։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել 2020 թվականի 44-օրյա պատերազմի ընթացքում ֆրանսիական քաղաքական գործիչների և տեղական ինքնակառավարման մարմինների կողմից Արցախին ցուցաբերած օժանդակության, և այն շարունակական դարձնելու անհրաժեշտության մասին:
ԱԺ նախագահը հատուկ ընդգծել է պատերազմից անմիջապես հետո Ֆրանսիայի Սենատի և Ազգային ժողովի կողմից Արցախի Հանրապետության ճանաչման մասին բանաձևերի ընդունման կարևորությունը: Հանդիպմանը Արթուր Թովմասյանը բարձր է գնահատել Ֆրանսիայում ԱՀ մշտական ներկայացուցչության աշխատանքը:
ԱԺ նախագահի հանդիպումները շարունակվելու են ֆրանսիական քաղաքական շրջանակների և ֆրանսահայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ, որոնց մասին հավելյալ տեղեկություններ կտրամադրվեն Արցախ վերադառնալուց հետո:

Председатель НС Арцаха Артур Товмасян находится во Франции
Глава Парламента Арцаха Артур Товмасян 13 июня в Париже встретился с постоянным представителем Республики Арцах во Франции Ованнесом Геворгяном и с корпусом представительства.
В ходе встречи обсуждалось  содействие, оказанное французскими политиками и органами местного самоуправления в ходе 44-дневной войны 2020 года, и необходимость его продолжения.
Председатель НС Арцаха особо подчеркнул значение резолюций, принятых сразу после войны Сенатом Франции и Национальным собранием о признании Республики Арцах.
Артур Товмасян высоко оценил работу постоянного представительства Республики Арцах во Франции.
Председатель НС Арцаха встретится с представителями армянской общины Франции и политических кругов Франции. О встречах по возвращении в Арцах будет предоставлена дополнительная информация.