Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Ասիական զարգացման բանկի փոխնախագահ Շիխին Չենին (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն այսօր ընդունել է Ասիական զարգացման բանկի փոխնախագահ Շիխին Չենին:
Ողջունելով հյուրին նախագահ Խաչատուրյանը նշել է, որ Ասիական զարգացման բանկը Հայաստանի առանցքային գործընկերներից է և 2005 թվականից սկսած մեր երկրի սոցիալ-տնտեսական զարգացման, ենթակառուցվածքային ծրագրերի, կրթական, առողջապահական, բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտներում բարեփոխումների իրականացման գործում նշանակալի ներդրում ունի: Նախագահը նշել է, որ Ասիական զարգացման բանկի աջակցությունը բարձր է գնահատում ոչ միայն Հայաստանի կառավարությունը, այլ նաև քաղաքացիները:
Ասիական զարգացման բանկի փոխնախագահ Շիխին Չենը նշել է, որ Հայաստանը վստահելի գործընկեր է և բանկը պատրաստակամ է ընդլայնել Հայաստանի հետ իրականացվող ծրագրերի շրջանակը:

Президент Ваагн Хачатурян принял вице-президента Азиатского банка развития Шихина Чена (видео)
Президент Армении Ваагн Хачатурян сегодня принял вице-президента Азиатского банка развития Шихина Чена.
Приветствуя гостя, Ваагн Хачатурян отметил, что Азиатский банк развития является одним из ключевых партнеров Армении и с 2005 года внес весомый вклад в реализацию реформ в сферах социально-экономического развития, инфраструктурных программ, образования, здравоохранения и высоких технологий в нашей стране.
Президент отметил, что поддержка Азиатского банка развития высоко ценится не только правительством Армении, но и гражданами.
Вице-президент Азиатского банка развития Шихин Чен отметил, что Армения является надежным партнером, и АБР готов расширить рамки реализуемых с Арменией программ.