Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրանի նախագահի հետ․ քննարկվել է Հայաստանի և Ադրբեջանի պետական սահմանի դելիմիտացիայի հարցը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՏեղի է ունեցել հեռախոսազրույց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Էբրահիմ Ռայիսիի միջև: Վարչապետ Փաշինյանը նախագահ Ռայիսիի հետ տպավորություններ և տեղեկություններ է կիսել Բրյուսելում տեղի ունեցած վերջին հանդիպման վերաբերյալ:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել, մասնավորապես, տարածաշրջանային կոմունիկացիաների բացման, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև պետական սահմանի դելիմիտացիայի աշխատանքների մեկնարկի, ԼՂ հարցի կարգավորման ընթացքի, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման հեռանկարների մասին:
Քննարկվել են նաև երկկողմ օրակարգին վերաբերող հարցեր: Հատուկ ուշադրության առարկա են դարձել Հայաստան-Իրան երրորդ էլեկտրագծի, Հյուսիս-Հարավ ավտոճանապարհի կառուցմանը, էներգետիկ ոլորտին վերաբերող հարցերը: Զրուցակիցները վերահաստատել են պաշտոնական այց կատարելու միմյանց ուղղված հրավերները և պայմանավորվել, որ փոխադարձ այցեր կունենան երկու երկրների մայրաքաղաքներ:

Никол Пашинян провёл телефонный разговор с президентом Ирана: обсуждался вопрос делимитации государственной границы Армении и Азербайджана
Состоялся телефонный разговор между премьер-министром Республики Армения Николом Пашиняном и президентом Исламской Республики Иран Эбрагимом Раиси. Управление информации и общественных связей Аппарата премьер-министра сообщает, что Никол Пашинян представил президенту Раиси свои впечатления и информацию, касающуюся недавней встрече в Брюсселе.
Собеседники обменялись мнениями, в частности, об открытии региональных коммуникаций, начале процесса делимитации государственной границы между Арменией и Азербайджаном, урегулировании нагорно-карабахского конфликта, перспективах нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном.
Также были обсуждены вопросы двусторонней повестки. Особое внимание было уделено вопросам энергетики, связанным со строительством третьей линии электропередачи Армения-Иран и автомагистрали Север-Юг. Собеседники подтвердили взаимные приглашения и договорились об официальных визитах в столицы обеих стран.