Տեսանյութեր Պաշտոնական Հասարակություն
Երեխաների իրավունքների պաշտպանության օրվա առթիվ Հանրապետության նախագահի նստավայրում հյուրընկալվել են 2021-2022 թթ. մշակույթի, կրթության և սպորտի ոլորտներում նշանակալի հաջողություն արձանագրած մի խումբ պատանիներ: Երեխաները նախ շրջայց են կատարել Հանրապետության նախագահի նստավայրում, ծանոթացել շենքի պատմությանը:
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը, ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Վահրամ Դումանյանի հետ միասին ողջունել և շնորհավորել են պատանիներին:
«Մաղթում եմ ձեզ նշանակալի հաջողություններ ուսման բնագավառում, ստեղծագործական նորանոր հորիզոններ։ Պետք է մշտապես ձգտեք գիտելիքներ ստանալ, կատարելագործվել, մայրենի լեզվի, հայրենի պատմության և աշխարհագրության իմացությունը խորացնել: Իսկ մենք կանենք ամեն ինչ խաղաղ երկինքն ու կայունությունը ապահովելու, ձեր իրավունքները պաշտպանելու համար»,-նշել է նախագահ Խաչատուրյանը։
Ջերմ և անմիջական մթնոլորտում Հանրապետության նախագահը պատասխանել է նաև երեխաներին հետաքրքրող հարցերին: Այնուհետև նախագահական նստավայրի մեծ դահլիճում երեխաները կատարել են հայտնի, ինչպես նաև իրենց հեղինակած ստեղծագործություններից մի քանիսը:

Президент Ваагн Хачатурян принял группу юношей и девушек (видео)
По случаю Дня защиты прав детей в резиденции президента Республики была принята группа юношей и девушек, продемонстрировавших в 2021-2022 гг. значительные успехи в сферах культуры, образования и спорта.
Дети прежде всего совершили экскурсию по резиденции президента Республики, ознакомились с историей здания.
Президент Республики Ваагн Хачатурян вместе с министром образования, науки, культуры и спорта Армении Ваграмом Думаняном приветствовали и поздравили гостей.
«Желаю вам значительных успехов в учёбе, всё новых творческих горизонтов. Мы должны постоянно стремиться получать знания, совершенствоваться, углублять знания родного языка, отечественной истории и географии. А мы сделаем всё, чтобы обеспечить мирное небо и стабильность, защитить ваши права», – отметил президент Хачатурян.
В тёплой и непосредственной атмосфере президент Республики ответил также на интересующие детей вопросы.
Затем в большом зале Президентской резиденции дети исполнили известные произведения, а также несколько собственных сочинений.