Ջերմաստիճանը էլի է բարձրանալու
Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի տեղեկացմամբ՝ մայրաքաղաքի առանձին հատվածներում այսօր և հունիսի 2-5-ը՝ երեկոյան ժամերին, հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-18մ/վ արագությամբ, հունիսի 6-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Մարզերի առանձին շրջաններում այսօր և հունիսի 2-6-ը՝ կեսօրից հետո, սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում սպասվում է նաև կարկուտ: Քամին՝ հարավարևմտյան 2-5մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20մ/վ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանը հունիսի 2-5-ն աստիճանաբար կբարձրանա 4-6 աստիճանով:

Температура поднимется ещё выше
На территории Армении с 1 по 6 июня в некоторых районах во второй половине дня ожидаются кратковременные дожди с грозами. Центр гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Армении сообщает, что в некоторых районах возможен и град. Ветер юго-западный с порывами до 2-5м/сек, во время грозы ожидается усиление ветра - до 15-20 м/сек.
Со 2 по 5 июня температура воздуха постепенно повысится на 4-6 градусов.
В Ереване с 1 по 5 июня в вечерние часы в некоторых частях города возможны кратковременные дожди с грозами, во время грозы ожидается усиление ветра до 15-18 м/с, 6 июня осадков не будет.