Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Սաուդյան Արաբիայի արտաքին հարաբերությունների պետնախարարի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀունիսի 1-ին Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Սաուդյան Արաբիայի Թագավորության արտաքին հարաբերությունների պետնախարար Ադել Բին Ահմեդ Ալ-Ջուբեյրի հետ:
Կողմերը քննարկել են Հայաստանի ու Սաուդյան Արաբիայի միջև համագործակցության երկկողմ և բազմակողմ օրակարգերի ձևավորման, հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում նշվել է երկու երկրների միջև առևտրատնտեսական կապերի ակտիվացման և ներդրումային ծրագրերի իրականացման կարևորությունը։
Նախարար Միրզոյանը զրուցակցին տեղեկացրել է, որ Հայաստանն աջակցում է «World Expo 2030»-ը Ռիադում անցկացնելու Սաուդյան Արաբիայի հայտին:

Мирзоян провёл телефонный разговор с государственным министром иностранных дел Саудовской Аравии
Поддержи А1+!Состоялся телефонный разговор министра иностранных дел Республики Армения Арарата Мирзояна с государственным министром иностранных дел Королевства Саудовская Аравия Аделем бин Ахмедом Аль-Джубейром.
Стороны обсудили перспективы разработки двусторонней и многосторонней повестки дня сотрудничества и развития отношений между Арменией и Саудовской Аравией.
В течение телефонного разговора обсуждались перспективы активизации торгово-экономических связей между двумя странами и реализации инвестиционных программ.
Министр Мирзоян сообщил своему собеседнику, что Армения поддерживает заявку Саудовской Аравии на проведение «World Expo 2030» в Эр-Рияде.