Պուտինն ու Միշուստինը շնորհավորել են Նիկոլ Փաշինյանի տարեդարձը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձներ են հղել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և ՌԴ կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինը:
ՌԴ նախագահի ուղերձում նշված է.
«Հարգելի Նիկոլ Վովային,
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներ Ձեր ծննդյան օրվա առիթով:
Վստահ եմ, որ մեր միջև հաստատված կառուցողական երկխոսությանը համահունչ մենք կշարունակենք համատեղ սերտ աշխատանքը ռուս-հայաստանյան դաշնակցային հարաբերությունների հետագա ամրապնդման ուղղությամբ՝ ի շահ մեր եղբայրական ժողովուրդների:
Ի սրտե ցանկանում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն, բարեկեցություն և հաջողություններ պետական գործունեության մեջ»:
Միխայիլ Միշուստինի շնորհավորական ուղերձում նշված է.
Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության և անձամբ իմ անունից Ձեզ եմ փոխանցում անկեղծ շնորհավորանքներ Ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Ցանկանում եմ հատուկ ընդգծել Ձեր նշանակալի ավանդը ռուս-հայաստանյան արդյունավետ համագործակցության զարգացման գործում՝ հիմնված բարեկամության, գործընկերության և դաշնակցության վրա:
Կառավարությունների միջև տարվում է ակտիվ աշխատանք առևտրատնտեսական և ներդրումային համագործակցության ընդլայնման, էներգետիկ, արդյունաբերության, տրանսպորտային ենթակառուցվածքների, գիտության, մշակույթի և այլ ոլորտներում խոշոր համատեղ նախագծերի առաջմղման նպատակով: Համոզված եմ, որ Եվրասիական տնտեսական միության և Անկախ պետությունների համագործակցության շրջանակներում ինտեգրացիայի խորացման համար բարենպաստ պայմանների ստեղծումը լիովին համապատասխանում է Ռուսաստանի Դաշնության և Հայաստանի Հանրապետության հետաքրքրություններին:
Ի սրտե ցանկանում եմ Ձեզ, հարգելի Նիկոլ Վովայի, քաջառողջություն, բարեկեցություն և նոր ձեռքբերումներ Ձեր պատասխանատու պետական գործունեության մեջ»:

Путин и Мишустин поздравили Никола Пашиняна с Днём рождения
Поддержи А1+!Президент РФ Владимир Путин и премьер-министр РФ Михаил Мишустин по случаю Дня рождения направили премьер-министру Армении Николу Пашиняну поздравительные послания.
В послании президента РФ говорится:
«Дорогой Никол Воваевич!
Примите искренние поздравления по случаю Дня рождения!
Уверен, что в соответствии с установившимся между нами конструктивным диалогом, мы продолжим нашу совместную работу по дальнейшему укреплению российско-армянских союзнических отношений во благо наших братских народов.
Искренне желаю Вам крепкого здоровья, счастья, благополучия и успехов в государственной деятельности!».
В поздравлении Михаила Мишустина говорится:
От имени Правительства Российской Федерации и от себя лично передаю искренние поздравления с Днем рождения!
Хочу особо подчеркнуть Ваш весомый вклад в развитие эффективного российско-армянского сотрудничества, основанного на дружбе, партнерстве и союзничестве.
Наши правительства активно работают над расширением торгово-инвестиционного сотрудничества, над крупными совместными проектами в сферах энергетики, промышленности, транспортной инфраструктуры, науки, культуры и других. Убежден, что создание благоприятных условий для углубления интеграции в рамках Евразийского экономического союза и Содружества Независимых Государств полностью отвечает интересам Российской Федерации и Республики Армения.
Уважаемый Никол Воваевич, от всего сердца хочу пожелать Вам, крепкого здоровья, благополучия и новых достижений в Вашей ответственной государственной деятельности!»