Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը Վրաստան կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում այսօր հանդիպել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ։
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել պատմական ամուր հենքի վրա խարսխված միջպետական համագործակցությունը նոր ուղղություններով համալրելուն վերաբերող հարցերի։
Կարևորվել է Հայաստանի և Վրաստանի տարբեր գերատեսչությունների միջև սերտ փոխգործակցությունն ու շփումների ակտիվացումը։ Ընդգծվել է հնարավորինս շուտ տարածաշրջանում կայուն և երկարատև խաղաղության հաստատման անհրաժեշտությունը՝ ի բարօրություն երկու երկների ժողովուրդների։
Կողմերը անդրադարձել են հայ-վրացական հարաբերությունների հետագա զարգացմանը, տարածաշրջանում ինչպես նաև միջազգային ասպարեզում տեղի ունեցող գործընթացներին:

Президент Ваагн Хачатурян провёл встречу с премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили (видео)
В рамках официального визита в Грузию президент Армении Ваагн Хачатурян провел встречу с премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили.
На встрече были затронуты вопросы, связанные с дополнением опирающегося на прочную историческую основу межгосударственного сотрудничества новыми направлениями.
Была подчеркнута важность тесного сотрудничества и активизации контактов между различными ведомствами Армении и Грузии. Была подчеркнута необходимость скорейшего установления прочного мира в регионе на благо народов двух стран.
Стороны коснулись дальнейшего развития армяно-грузинских отношений, происходящих в регионе, а также на международной арене процессов.