Ալիևը և Պուտինը քննարկել են ԼՂ հարցով պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքը
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ քննարկել է ԼՂ հարցով պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքը։ Հայտնում է «Րիա Նովոստին»։
«Քննարկվել է Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների` 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի, 2021 թվականի հունվարի 11-ի և նոյեմբերի 26-ի պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքը՝ շեշտը դնելով տարածաշրջանում խաղաղ կյանքի հաստատման և կայունության ամրապնդման, տնտեսական կապերի և տրանսպորտային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման հետ կապված կոնկրետ հարցերի լուծման վրա»,– ասված է հաղորդագրության մեջ:

Алиев и Путин обсудили ход выполнения договорённостей по Нагорному Карабаху
Президент России Владимир Путин провел телефонный разговор с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.
Как передает пресс-служба Кремля, телефонный разговор состоялся по инициативе азербайджанской стороны.
Отмечается, что обсуждался ход реализации положений заявлений глав Армении, России и Азербайджана от 9 ноября 2020 года, 11 января 2021 года и 26 ноября 2021 года, с акцентом на решение конкретных вопросов, связанных с установлением мирной жизни и укреплением стабильности в регионе, разблокированием экономических связей и транспортных коммуникаций.
Ильхам Алиев передал президенту РФ информацию о встрече с премьер-министром Армении и с председателем Европейского совета Шарлем Мишелем, состоявшейся  22 мая в Брюсселе.