ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Բուլղարիայի ԱԳ նախարարի տեղակալ Իրենա Դիմիտրովային
Մայիսի 26-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Բուլղարիայի Հանրապետության Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Իրենա Դիմիտրովայի հետ:
Զրուցակիցները բարձր են գնահատել հայ-բուլղարական երկկողմ բարեկամական ու եղբայրական հարաբերությունների զարգացման ընթացքը: Քննարկելով հայ-բուլղարական հարաբերություններին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ՝ ընդգծել են երկկողմ հարաբերությունների խթանման ու տարբեր ոլորտներում փոխշահավետ համագործակցության զարգացման հեռանկարները:
Բուլղարիայի Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ տիկին Իրենա Դիմիտրովան ողջունել է Հայաստանի ջանքերն ու տարածաշրջանային անվտանգային միջավայրի ձևավորմանն ուղղված քայլերի իրականացումը:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները նաև քննարկել են կեղծ տեղեկատվության ռիսկերն` որպես մերօրյա լուրջ մարտահրավեր, ինչի շրջանակներում անդրադարձ է կատարվել երկկողմ հետագա համագործակցությանը:

Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 26 мая встретился с заместителем министра иностранных дел Республики Болгария Иреной Димитровой.
Собеседники высоко оценили развитие армяно-болгарских двусторонних дружественных и братских отношений. Обсудив широкий круг вопросов, касающихся армяно-болгарских отношений, стороны подчеркнули перспективы продвижения двусторонних отношений и развития взаимовыгодного сотрудничества в различных сферах.
Ирена Димитрова приветствовала усилия и шаги Армении по формированию атмосферы региональной безопасности.
В ходе встречи собеседники также обсудили риски ложной информации как серьезного вызова сегодняшнего дня, в рамках которого коснулись дальнейшего двустороннего сотрудничества.