Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպում է ունեցել Սերբիայի նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչի հետ
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը Դավոսում ընթացող Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակում հանդիպում է ունեցել Սերբիայի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչի հետ:
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորել է Ալեքսանդր Վուչիչին՝ Սերբիայի նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու առթիվ և մաղթել է հաջողություններ ու արդյունավետ աշխատանք։ Վահագն Խաչատուրյանը նշել է, որ երկու երկրների ժողովուրդների միջև բարեկամական կապերն ունեն առանձնահատուկ ջերմություն և փոխադարձ վստահությամբ:
Երկուստեք կարևորվել է հարաբերությունների հետևողական զարգացումն ու խորացումը երկկողմ և բազմակողմ հարթակներում:
Նախագահ Խաչատուրյանն իր գործընկերոջը հրավիրել է Հայաստան և Ալեքսանդր Վուչիչի կողմից ստացել փոխադարձ հրավեր:

Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян в рамках проходящего в Давосе Всемирного экономического форума встретился с президентом Республики Сербия Александром Вучичем.
Ваагн Хачатурян поздравил Александра Вучича с переизбранием на должность президента Сербии и пожелал успехов и плодотворной работы. Ваагн Хачатурян отметил, что дружественные связи между народами двух стран выделяются особой теплотой и взаимным доверием.
Обоюдно подчёркнута важность последовательного развития и углубления отношений на двусторонней и многосторонних площадках.
Президент Хачатурян пригласил своего коллегу в Армению и получил от Александра Вучича ответное приглашение.