Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ավստրալիայի նորընտիր վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ավստրալիայի Միության նորընտիր վարչապետ Էնթոնի Ալբանիզին: Այս մասին տեղեկացնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Ուղերձում ասված է. «Ձերդ գերազանցություն, Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Ավստրալիայի վարչապետի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ: Բարձր եմ գնահատում հայ-ավստրալիական հարաբերությունների զարգացումն ու ամրապնդումը։ Մեր երկրների միջև առկա քաղաքական բարձր մակարդակի երկխոսությունը երկկողմ համագործակցության նոր հեռանկարների վստահություն է ներշնչում։
Պատրաստակամ եմ Ձերդ գերազանցության հետ աշխատելու՝ Հայաստանի և Ավստրալիայի միջև համագործակցության ընդլայնման և խորացման նպատակով։
Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով երկկողմ օրակարգը կհամալրենք փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ծրագրերով: Մաղթում եմ Ձերդ գերազանցությանը քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Ավստրալիայի բարեկամ ժողովրդին` բարօրություն: Ընդունեք խնդրեմ, Ձերդ գերազանցություն, խորին հարգանքիս հավաստիքը»:

Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание избранному премьер-министру Австралийского союза Энтони Албанису. В послании, в частности, говорится:
Поздравляю Вас со вступлением на должность премьер-министра Австралии!
Высоко оцениваю развитие и укрепление армяно-австралийских отношений. Нынешний политический диалог на высоком уровне между нашими странами вселяет уверенность в новых перспективах двустороннего сотрудничества.
Я готов работать с Вашим Превосходительством над расширением и углублением сотрудничества между Арменией и Австралией.
Убежден, что совместными усилиями мы дополним двустороннюю повестку дня программами, представляющими взаимный интерес.
Желаю Вашему Превосходительству крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Австралии - благополучия.