Կան մարդիկ, որոնք ընդդիմությանը հրահանգում են․ Արփի Դավոյան (տեսանյութ)
«Ի՞նչ է, Լիտվիայի նախագահը պետք է ընդհատեր հանդիպումն ու ասեր, գնամ՝ տեսնեմ Իշխանն ի՞նչ է ասում»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արփի Դավոյանը՝ անդրադառնալով ընդդիմության գործունեությանն ու բողոքի ակցիաներին։
Պատգամավորի խոսքերով, փողոցում պայքարող ընդդիմությունը հնարավորություն չունի ծավալել այնպիսի գործունեություն, ինչպիսին կցանկանար։ Ասում է, նրան հրահանգում են, թե ինչ անի։ Ա․Դավոյանը, սակայն, չցանկացավ նշել, թե ովքեր են ընդդիմությանը թելադրում։
«Կան մարդիկ, որոնք նրանց հրահանգում են։ Իրենք անգամ հարցուպատասխանի ժամանակ հարցերը կարդում են, պատասխանը լսելուց հետո արձագանքն էլ են կարդում, որը երբեմն չի համապատասխանում պատասխանի բովանդակությանը»,- ասում է նա։
Անդրադառնալով ՀՅԴ-ական պատգամավորներ Աղվան Վարդանյանի և Իշխան Սաղաթելյանի այն հայտարարություններին, թե «ՔՊ-ում շատերն այսօր գերության մեջ են և չեն համարձակվում դուրս գալ», ասում է, այդ պատգամավորներն օրիգինալ չեն և կրկնում են իրենց խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանի այն խոսքը, թե «Հայաստան» դաշինքի անդամները Ռոբերտ Քոչարյանի գերին են։

Есть люди, которые инструктируют оппозицию: Арпи Давоян (видео)
Поддержи А1+!«Что, президент Литвы должен был прервать встречу и сказать: пойду, посмотрю, что говорит Ишхан?», - сказала в беседе с «А1+» депутат от фракции «Гражданский договор» Арпи Давоян, коснувшись деятельности и акциям протеста оппозиции.
По словам депутата, у оппозиции, борющейся на улице, нет возможности развернуть такую деятельность, как ей хотелось бы. Говорит, её инструктируют, что делать. А. Давоян, однако, не пожелала отметить, кто диктует оппозиции.
«Есть люди, которые их инструктируют. Они даже во время часа правительства читают вопросы, после того, как услышат ответ, читают реакцию, которая иногда не соответствует содержанию ответа», - говорит она.
Коснувшись заявлений депутатов от АРФД Агвана Варданяна и Ишхана Сагателяна о том, что «в Где сегодня многие в плену и не осмеливаются выйти», говорит, эти депутаты не оригинальны и повторяют слова депутата от их фракции Андраника Кочаряна о том, что члены альянса «Армения» - пленники Роберта Кочаряна.