Վարչապետը հանդիպել է արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերին (տեսանյութ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարությունում հանդիպել է արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի հետ համագործակցության խորհրդակցական ժողովի մասնակիցներին:
Պայմանավորվածության համաձայն, բացի յուրաքանչյուր ամիս անցկացվող խորհրդակցական ժողովի նիստերից, նման հանդիպումները ևս կկրեն պարբերական բնույթ:
Հանդիպմանը մասնակցել են «Հանրապետություն» կուսակցության ղեկավար Արամ Սարգսյանը, Հայաստանի եվրոպական կուսակցության ղեկավար Տիգրան Խզմալյանը, Հայաստանի Քրիստոնեա-ժողովրդավարական կուսակցության նախագահ Լևոն Շիրինյանը, «Միասնական հայրենիք» կուսակցության նախագահ Մհեր Տերտերյանը, «Ինքնիշխան Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Դավիթ Սանասարյանը, Սոցիալ-Դեմոկրատ Հնչակյան կուսակցության Հայաստանի վարչության ատենապետ Սեդրակ Աճեմյանը:

Премьер-министр встретился с внепарламентскими политическими силами (видео)
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян в правительстве встретился с участниками консультативной группы по вопросам сотрудничества внепарламентских политических сил.
Согласно договоренности, помимо ежемесячных консультативных заседаний, такие встречи также будут иметь регулярный характер.
Во встрече приняли участие лидер партии «Республика» Арам Саркисян, лидер Европейской партии Армении Тигран Хзмалян, лидер Христианско-демократической партии Армении Левон Ширинян, лидер партии «Единая Родина» Мгер Тертерян, лидер партии «Суверенная Армения» Давид Санасарян, председатель Совета Социал-демократической партии Гнчакян Седрак Ачемян.