ՌԴ ԱԳՆ-ն Հայաստանում տեղի ունեցող բողոքի ցույցերը համարում է երկրի ներքին գործը
Մոսկվան Հայաստանում բողոքի շարժումները դիտարկում է որպես հանրապետության ներքին գործ և չի միջամտում այդ գործընթացներին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին լրագրողներին հայտնել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Անդրեյ Ռուդենկոն։
«Սա Հայաստանի ներքին խնդիրն է՝ այն ինչ տեղի է ունենում այնտեղ, ինչով հանդես է գալիս Հայաստանի բարձրագույն ղեկավարությունը: Մենք դա գիտակցում ենք և չենք միջամտում այս գործընթացներին»,-ասել է նա:
Հայաստանում ընդդիմադիր ուժերը շաբաթներ շարունակ ակցիաներ են անցկացնում՝ իրենց բողոքի ձայնը բարձրացնելով գործող իշխանության դեմ, դժգոհություն հայտնելով վարած արտաքին քաղաքականության առնչությամբ: Ամեն օր ընդդիմությունն անցկացնում է երթեր, հավաքներ Երևանում և այլ քաղաքներում:

Движение сопротивления в Армении Москва рассматривает как внутреннее дело страны, и  не намерена вмешиваться в эти процессы.
Как передает «Арменпресс», об этом журналистам заявил заместитель министра иностранных дел России Андрей Руденко.
«То, что происходит в Армении, с чем выступает высшее руководство - это внутренняя проблема страны. Мы это сознаем и не вмешиваемся в эти процессы», - сказал он.
В Армении оппозиционные силы уже в течение нескольких недель проводят акции протеста, поднимая голос протеста против действующей власти, выражая недовольство их проводимой внешней политикой. Ежедневно оппозиция проводит шествия и митинги в Ереване и в других городах республики.