Ոստիկաններ կան, որ չափից դուրս են ճիգ թափում, պարգևավճարի ակնկալիքով երևի․ Մանուկյան (տեսանյութ)
«Ոստիկանները բերման էին ենթարկել մեկ քաղաքացու, երբ որ պահանջում էինք ազատ արձակել, ասում ա՝ մե՞կ մարդու համար եք անում, պատասխանը եղավ՝ դուք մեկ մարդու կծառայեք, մենք մեկ քաղաքացու համար չե՞նք պայքարի»։
Ազատության հրապարակում «Ա1+»-ի հետ հարցազրույցում իրավիճակը ներկայացրեց ընդդիմադիր «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը։
Այն հարցին թե, երբ կավարտվի պայքարը, Մանուկյանը նշեց․ «Երբ ոստիկանները հասկանան, որ պետք է ծառայեն ՀՀ սահմանադրության օրենքներին և ոչ թե մեկ մարդու»։
Նա նկատեց․ «Որքան էլ, որ բոլոր մարզերի ոստիկաններին բերեն, լցնեն Երևան և ուղղակի բարձիթողի վիճակում թողնեն ՀՀ մնացած բոլոր բնակավայրերը նաև կրիմինոգեն առումով, ոչնչի չեն կարող հասնել»։

Есть полицейские, которые слишком стараются, наверное, с надеждой на премию: Манукян (видео)
«Полицейские задержали гражданина, когда требовали освободить, говорит: вы делаете для одного человека? Ответ был: вы будете служить одному человеку, мы не будем служить одному гражданину?»
В беседе с «А1+» на площади Свободы представил ситуацию депутат от оппозиционной фракции «Армения» Гегам Манукян.
На вопрос, когда завершится борьба, Манукян отметил: «Когда полицейские поймут, что должны служить законам Конституции РА, а не одному человеку».
Он отметил: «Сколько бы они ни привозили полицию всех областей, заваливали ими Ереван и оставляли все остальные населённые пункты РА в заброшенном состоянии в плане криминогенности, они ничего не могут добиться».