Սուրեն Պապիկյանը եղել է սահմանագոտու մարտական հենակետերում (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱպրիլի 29-ին, աշխատանքային այցի շրջանակում, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը եղել է հանրապետության հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկում։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ծանոթացել է զորամասում ընթացող շինարարական և հիմնանորոգման աշատանքներին, մոդուլային տիպի շինություններում զինծառայողների համար ստեղծված կենցաղային պայմաններին։
Սուրեն Պապիկյանը եղել է նաև սահմանագոտու մարտական հենակետերում, ծանոթացել մարտական հերթապահության կրման պայմաններին, զրուցել դիրքապահ զինծառայողների հետ։
Պաշտպանության նախարարն առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձրել մարտական դիրքերի ու ենթակառուցվածքների անվտանգության ապահովման և տեխնիկական հագեցման խնդիրներին, տվել համապատասխան ցուցումներ և հանձնարարականեր՝ իրականացվող ամրաշինական և կահավորման աշխատանքները պատշաճ որակով և սեղմ ժամկետներում ավարտին հասցնելու վերաբերյալ։

Сурен Папикян посетил приграничные боевые позиции (видео)
Поддержи А1+!Министр обороны Армении Сурен Папикян 29 апреля с рабочим визитом посетил одну из воинских частей, расположенных на южном направлении республики.
Папикян ознакомился с ходом строительных и ремонтных работ в воинской части, условиями проживания военнослужащих в зданиях модульного типа.
Сурен Папикян также посетил опорные пункты в приграничной зоне, ознакомился с условиями несения боевого дежурства, побеседовал с дежурными военнослужащими.
Министр обороны уделил особое внимание вопросам обеспечения безопасности боевых позиций и объектов инфраструктуры и технического оснащения, дал соответствующие поручения и указания по выполнению фортификационных и обстановочных работ с надлежащим качеством и в короткие сроки.