Անձրև, ամպրոպ, քամու ուժգնացում․ եղանակն առաջիկա օրերին
Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի տեղեկացմամբ՝ մայրաքաղաքում այսօր և մայիսի 1-ի ցերեկը, 2-ին, 4-ին սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ քամու ուժգնացում՝ 15-18մ/վ:
Ապրիլի 30-ին կեսօրից հետո քաղաքի առանձին հատվածներում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Ապրիլի 30-ի և մայիսի 1-ի գիշերը, մայիսի 3-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Մարզերում այսօր և մայիսի 1-ի ցերեկը, 2-ին, 4-ին ժամանակ առ ժամանակ շրջանների զգալի մասում, ապրիլի 30-ի և մայիսի 3-ի ցերեկն առանձին շրջաններում սպասվում է անձրև և ամպրոպ: Ապրիլի 30-ի, մայիսի 1-ի և 3-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամին՝ արևմտյան 2-5մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20մ/վ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանն ապրիլի 29-ի ցերեկը կնվազի 4-6 աստիճանով, ապրիլի 30-ի ցերեկը կբարձրանա 2-4 աստիճանով:

Дождь, гроза, усиление ветра: погода в ближайшие дни
На территории республики 29 апреля и во второй половине дня 1 мая, 2, 4 апреля в большинстве областей временами ожидаются дожди, во второй половине дня 30 апреля и во второй половине дня 3 мая в отдельных регионах ожидаются дожди и грозы.
Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды РА сообщает, что ночью 30 апреля и 1, 3 мая осадков не ожидается. Ветер будет 2-5 м/с западный, во время грозы ветер усилится со скоростью 15-20 м/с. Днем 29 апреля температура воздуха понизится на 4-6 градусов, а днем 30 апреля повысится на 2-4 градуса.
29 апреля, 1, 2, 4 мая в Ереване ожидается дождь с грозой, во время грозы ветер усилится до 15-18 м/с. Днем 30 апреля в отдельных районах города ожидаются кратковременные дожди с грозой.