Ազատության մեջ ամենակարևորը պատասխանատվությունն է․ վարչապետը ներկայացրեց նորանշանակ նախարարին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանին: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ նախագահ, նախկին նախարար Վահագն Խաչատուրյանին՝ այդ պաշտոնում կատարած աշխատանքի համար և շնորհավորել ու հաջողություն մաղթել Ռոբերտ Խաչատրյանին: «Պարոն Խաչատուրյանը կարճ ժամանակում նախարարությունում կարողացավ գործունակ թիմ ստեղծել, և նախարարության շուրջ այդ ընթացքում մթնոլորտը եղել է շատ դրական: Մենք տեսել ենք շատ կոնկրետ ծրագրեր, արդյունքներ: Դրանց մի մասի վերաբերյալ, և մյուսների վերաբերյալ էլ հույս ունենք հանրությունն առաջիկայում ավելի լայն իրազեկված կլինի: Ահա նաև այդ թիմի անդամներից մեկը՝ պարոն Խաչատրյանը, պարոն Խաչատուրյանին փոխարինում է նախարարի կարգավիճակով: Եվս մեկ անգամ պարոն նախագահ, շնորհակալություն եմ հայտնում Ձեզ: Պարոն Խաչատրյան շնորհավորում եմ Ձեզ նշանակման առիթով և համոզված եմ, որ կապահովեք ծրագրերի շարունակականությունը, արդյունավետությունը: Պարոն Խաչատուրյան, պարոն նախագահ, համոզված եմ, որ Դուք էլ կշարունակեք ոլորտի նկատմամբ Ձեր ուշադրությունը և կնպաստեք բոլոր այն ծրագրերի իրականացմանը, որը մենք գործնականում միասին ենք կազմում, միասին ենք իրականացնում և միասին ենք դառնանում անհաջողություններից և միասին ենք ուրախանում հաջողություններով», - ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Վահագն Խաչատուրյանը շնորհակալություն է հայտնել գնահատականների համար և նշել, որ դրանք ավելի պարտավորեցնող են: «Նշանակված նախարարը թիմից է, և համոզված եմ, որ պարոն Խաչատրյանն ամեն ինչ կանի սկսված ծրագրերը շարունակելու համար՝ համոզված եմ, որ նաև Ձեր անմիջական օգնությամբ, որը ես զգացել եմ այս 7 ամսվա աշխատանքների ընթացքում որպես նախարար: Այդ օգնության կարիքը միշտ կա, և Ձեր օգնությամբ կծնվեն նոր գաղափարներ, և դրանք նույնպես իրականություն կդառնան: Մի կարևոր հանգամանք կա, որ կցանկանայի նշել, որը նաև ինձ ոգևորել է: Դուք տվել եք ազատություն գործունեության մեջ՝ միաժամանակ նշելով, որ այդ ազատության մեջ ամենակարևորը պատասխանատվությունն է: Եվ, որպես նախարար, ես այդ պատասխանատվությամբ եմ աշխատել՝ զգալով, որ այն ինչ-որ անում ենք, անում ենք կառավարության հետ միասին, կառավարության գաղափարների իրականացմանն ենք նպաստում: Իսկ ինչ վերաբերում է հետագա աշխատանքին, այնպես է ստացվելու, որ ես չեմ էլ կարող հեռու մնալ, քանի որ ես էլ պատասխանատու եմ կառավարության կողմից իրականացվող ծրագրերի համար, և Հայաստանի Հանրապետությունում իսկապես համերաշխ մթնոլորտ ստեղծելու գործում իմ մասնակցությունը պետք է լինի: Բոլոր դեպքերում իմ հնարավորությունների սահմանում ամեն ինչ կանեմ, որ իսկապես հաջողություններ, նոր ձեռքբերումներ ունենանք: Ձեր հետ միասին շնորհավորում եմ պարոն Խաչատրյանին, ցանկանում եմ հաջողություններ՝ կոլեկտիվի հետ միասին: Համոզված եմ, որ մեծարգո վարչապետի հնչեցրած գնահատականների հետևանքը կլինի այն, որ նորից կարժանանաք այսպիսի գնահատականների», - ասել է Վահագն Խաչատուրյանը:
Նորանշանակ նախարարն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել վստահության համար. «Նախարարությունում կա արդեն ձևավորված թիմ և շատ ճիշտ հիմքերի վրա դրված, սկսված աշխատանքներ, որի մեջ շատ մեծ դերակատարություն են ունեցել պարոն Խաչատուրյանը, իմ նախկին կոլեգանները՝ ի դեմս պարոն Արշակյանի, պարոն Չոբանյանի: Եթե այդ ամեն ինչը ճիշտ շարունակենք՝ վստահ եմ, որ հաջողության կհասնենք: Կարևորը շարունակենք սկսված ծրագրերը և հետագայում արդեն կմտածենք նորերի վերաբերյալ»:

Самое главное в свободе – это ответственность: премьер-министр представил новоназначенного министра (видео)
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян представил коллективу Министерства высокотехнологичной промышленности новоназначенного министра Роберта Хачатряна.
Премьер-министр поблагодарил президента РА, бывшего министра Ваагна Хачатуряна за работу, проделанную на этом посту, поздравил его и пожелал успехов Роберту Хачатряну.
«Господин Хачатурян смог за короткое время создать в министерстве функциональную команду. Атмосфера вокруг министерства в это время была очень позитивной. Мы видели очень конкретные программы, результаты. Мы надеемся, что общественность будет более осведомлена о некоторых из них и других. Здесь один из членов этой команды, г-н Хачатрян, сменяет г-на Хачатуряна на посту министра. Еще раз спасибо, господин Президент. Господин Хачатрян, поздравляю Вас с назначением, уверен, что Вы обеспечите преемственность и эффективность программ.
Господин Хачатурян, господин Президент, уверен, что Вы и впредь будете уделять внимание сфере, будете способствовать реализации всех программ, которые мы практически вместе делаем, вместе реализуем, вместе грустим от неудач, вместе радуемся успехам», - сказал Никол Пашинян.
Ваагн Хачатурян поблагодарил за оценки, отметив, что они обязуют.
«Назначенный министр из команды. Уверен, что господин Хачатрян приложит все усилия для продолжения начатых программ. Уверен, что он с вашей непосредственной помощью, которую я ощутил за эти 7 месяцев работы министром. Эта помощь нужна всегда, и с вашей помощью будут рождаться новые идеи, и они также станут реальностью. Есть одно важное обстоятельство, о котором я хотел бы упомянуть и которое меня вдохновило. Вы дали свободу действий, в то же время заявив, что самое главное в этой свободе – это ответственность. И как министр я работал с этой ответственностью, чувствуя, что то, что мы делаем, мы делаем вместе с Правительством, мы способствуем реализации идей Правительства. Что же касается дальнейшей работы, то окажется, что я тоже не могу оставаться в стороне, так как отвечаю и за программы, реализуемые Правительством. Мое участие действительно должно быть в создании единой атмосферы в Республике Армения. В любом случае, я сделаю все возможное, чтобы иметь реальный успех и новые достижения. Поздравляю господина Хачатряна вместе с вами, желаю успехов вместе с командой. Убежден, что результатом оценок, озвученных уважаемым премьер-министром, будет то, что вы снова получите такие оценки», - сказал Ваагн Хачатурян.
Новоназначенный министр, в свою очередь, поблагодарил за оказанное доверие.
«В министерстве уже сформирована команда, работы начаты на очень хорошей основе, в которой большую роль сыграли г-н Хачатурян, мои бывшие коллеги в лице г-на Аршакяна, г-на Чобаняна. Если мы все сделаем правильно, я уверен, у нас все получится. Главное – продолжать начатые программы, в будущем будем думать о новых».