Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է անվանի ակադեմիկոս Յուրի Հովհաննիսյանին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն այսօր հանդիպում է ունեցել գիտնական, ֆիզիկոս, Ռուսաստանի Գիտությունների ակադեմիայի ակադեմիկոս, Մենդելեևի անվան ՅՈԻՆԵՍԿՕ-Ռուսաստան միջազգային մրցանակի դափնեկիր, Հայաստանի ԳԱԱ արտասահմանյան անդամ Յուրի Հովհաննիսյանի հետ: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև Հայաստանի Գիտությունների ազգային ակադեմիայի (ԳԱԱ) նախագահ ակադեմիկոս Աշոտ Սաղյանը:
Ողջունելով անվանի գիտնականին՝ Հանրապետության նախագահը բարձր է գնահատել նրա պատրաստակամությունն աջակցելու Հայաստանում գիտության զարգացմանը: Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել Հայաստանում գիտության ոլորտի խնդիրների, զարգացման ներուժի և հեռանկարների շուրջ: Ամփոփ անդրադարձ է եղել նաև այս շաբաթավերջին նախատեսված ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի տարեկան ընդհանուր ժողովին, որի շրջանակում ներկայացվելու է Հայաստանի ԳԱԱ 2021թվականի գիտական և գիտակազմակերպական գործունեության հիմնական արդյունքները:
ԳԱԱ տարեկան ընդհանուր ժողովին Յուրի Հովհաննիսյանը հանդես է գալու «Պարբերական աղյուսակի նոր տարրեր» զեկույցով:

Президент Ваагн Хачатурян принял известного академика Юрия Ованнисяна (видео)
Поддержи А1+!Президент Ваагн Хачатурян встретился с Юрием Ованнисяном, ученым, физиком, академиком Российской академии наук, лауреатом Международной Менделеевской премии ЮНЕСКО-Россия, иностранным членом Национальной академии наук Армении. На встрече присутствовал также президент Национальной академии наук Армении академик Ашот Сагян.
Приветствуя известного ученого, Президент Республики высоко оценил его готовность содействовать развитию науки в Армении.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями о проблемах сферы науки в Армении, потенциале и перспективах развития.
Также было кратко упомянуто о запланированном на эти выходные годовом общем собрании НАН РА, в рамках которого будут подведены основные итоги научно-научно-организационной деятельности НАН Армении за 2021 год. На ежегодном общем собрании Национальной академии наук Юрий Ованнисян выступит с докладом «Новые элементы периодической таблицы».