Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն այցելել է Գյումրու տեխնոլոգիական կենտրոն (տեսանյութ)
Գյումրի աշխատանքային այցի շրջանակում Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն այցելել է Գյումրու տեխնոլոգիական կենտրոն։
Նախագահ Խաչատուրյանը շրջայց է կատարել կենտրոնում, ծանոթացել տեխնոլոգիական կենտրոնի հիմնադրման պատմությանը, այնտեղ գործող ընկերությունների աշխատանքին, իրականցվող նախագծերին։ Նախագահն այնուհետև մասնակցել է ծառատունկին։
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ու Շիրակի մարզպետ Նազելի Բաղդասարյանն այնուհետև եղել են նաև «Մեր մանկության տանգոն» ֆիլմի հայտնի շենքի տարածքում, որի վերանորոգման համար հայտարարվել է նախագծային գաղափարների մրցույթ։

Президент Ваагн Хачатурян посетил Гюмрийский технологический центр (видео)
Поддержи А1+!В рамках рабочего визита в Гюмри президент Армении Ваагн Хачатурян посетил Гюмрийский технологический центр.
Хачатурян прошелся по Центру, ознакомился с историей создания Технологического центра, работой действующих там компаний и реализуемыми проектами. Затем президент принял участие в посадке деревьев.
Затем президент Ваагн Хачатурян и губернатор Ширака Назели Багдасарян посетили знаменитое здание, где был снят фильм «Танго нашего детства» и для реконструкции которого был объявлен конкурс дизайнерских идей.