Անվտանգության խորհրդի գրասենյակը ևս մեկ տեղեկություն է հաղորդել
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱԽ քարուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Միացյալ Թագավորություն-Հայաստանի Հանրապետություն բարեկամության խմբի ղեկավար Թիմ Լոութընի և բարեկամական խմբի՝ տարբեր խմբակցություններ ներկայացնող անդամների հետ
Ապրիլի 26-ին ԱԽ քարտուղարը Լոնդոն այցի շրջանակներում հանդիպել է Միացյալ Թագավորություն-Հայաստանի Հանրապետություն բարեկամության խմբի ղեկավար Թիմ Լոութընի և բարեկամական խմբի՝ տարբեր խմբակցություններ ներկայացնող անդամների հետ:
Հանդիպման ընթացքում Ա.Գրիգորյանը զրուցակիցներին է ներկայացրել անվտանգային իրադրությունը Հարավային Կովկասում և Հայաստանի դիվանագիտական ջանքերը տարածաշրջանային խնդիրների լուծման ուղղությամբ։
Երկուստեք ընդգծվել է ժողովրդավարական ինստիտուտների զարգացման կարևորությունը Հայաստանի համար, ինչպես նաև այդ գործընթացին աջակցելու հնարավորությունները:

Офис Совета безопасности распространил ещё одно сообщение
Поддержи А1+!В рамках визита в Лондон 26 апреля секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился с руководителем парламентской группы дружбы Великобритания-Армения Тимом Лоутоном и представляющими разные фракции членами группы дружбы.
В ходе встречи Армен Григорян представил собеседникам сложившуюся на Южном Кавказе ситуацию с безопасностью, дипломатические усилия Армении по решению региональных проблем.
Собеседники подчеркнули важность для Армении развития демократических институтов, а также возможности поддержки этого процесса.