ՌԴ-ՀՀ․ Շնորհակալագիր է հանձնվել ԱԺ պատգամավոր Ալեքսեյ Սանդիկովին
Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի անունից ռուս-հայկական հարաբերություններում ունեցած մեծ ներդրման համար ապրիլի 22-ին շնորհակալագիր է հանձնվել ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ալեքսեյ Սանդիկովին, ով ռուսական համայնքը ներկայացնող օրենսդիր է:
Շնորհակալագիրն Ալեքսեյ Սանդիկովին է փոխանցել ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի պաշտպանության եւ անվտանգության հանձնաժողովի նախագահ Վիկտոր Բոնդարեւը ՀՀ ԱԺ եւ ՌԴ ԴԺ միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 34-րդ նիստի ընթացքում, որն անցկացվել է Ստեփանավանում:
Նշենք, որ այս տարի լրանում է Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը, ինչպես նաեւ «Բարեկամության, համագործակցության եւ փոխադարձ օգնության մասին» պայմանագրի 25-ամյակը:

РФ-РА: Депутату НС Алексею Сандыкову вручили благодарственное письмо
От имени председателя Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации Валентины Матвиенко 22 апреля депутату Национального Собрания Республики Армения Алексею Сандыкову, который представляет русскую общину, было вручено благодарственное письмо.
Благодарственное письмо Алексею Сандыкову передал председатель Комитета Совета Федерации Российской Федерации по обороне и безопасности Виктор Бондарев в ходе состоявшегося в Степанаване 34-го заседания Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между Национальным Собранием Республики Армения и Советом Федерации Федерального Собрания Российской Федерации.