ՀՀ իշխանությունները հետևողական են լինելու ժողովրդավարական բարեփոխումների հարցում. Ռուբինյան
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱզգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանն ապրիլի 20-ին ընդունել է Հայաստանում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Նիկո Սխերմերսին: Կողմերը քննարկել են տարածաշրջանում առկա իրավիճակը եւ մարտահրավերները՝ տեղեկացնում են ԱԺ-ից։
Ռուբեն Ռուբինյանը ներկայացրել է ադրբեջանական ստորաբաժանումների վերջին գործողությունների հետեւանքով Արցախում ստեղծված իրադրությունը, հումանիտար խնդիրները:
Խորհրդարանի փոխխոսնակը երախտագիտություն է հայտնել Նիդերլանդների խորհրդարանի գործընկերներին` 2020թ. աշնանն Արցախի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած 44-օրյա պատերազմը եւ դրա հետեւանքները դատապարտող բանաձեւերի ընդունման համար: Անդրադարձ է եղել Հայաստանում ժողովրդավարական բարեփոխումների գործընթացին:
Ռուբեն Ռուբինյանն ընդգծել է, որ Հայաստանի իշխանությունները հետեւողական են լինելու մեկնարկած բարեփոխումների իրականացման հարցում:
Զրուցակիցները խոսել են հայ-նիդերլանդական միջխորհրդարանական համագործակցության խորացման, փոխայցերի անհրաժեշտության, խորհրդարանական հարթակում համատեղ ծրագրերի իրականացման մասին:

Власти РА будут последовательны в проведении демократических реформ: Рубинян
Поддержи А1+!Вице-спикер Национального Собрания Армении Рубен Рубинян 20 апреля принял Чрезвычайного и Полномочного посла Королевства Нидерландов в Армении Нико Схермерса.
Стороны обсудили текущую ситуацию и вызовы в регионе. Р.Рубинян представил ситуацию в Арцахе вследствие недавних действий азербайджанских подразделений, гуманитарные вопросы.
Вице-спикер НС поблагодарил коллег парламента Нидерландов за принятие резолюций, осуждающих развязанную Азербайджаном против Арцаха осенью 2020 г. 44-дневную войну и ее последствия.
Затронут также процесс демократических реформ в Армении. Р.Рубинян подчеркнул, что власти Армении будут последовательны в проведении начатых реформ.
Собеседники коснулись углубления армяно-нидерландского межпарламентского сотрудничества, необходимости взаимных визитов, осуществления совместных программ на парламентской платформе.