Ադրբեջանը խախտել է պայմանը․ Արցախի նախագահն այցելել է Ասկերան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ապրիլի 12-ին Ասկերան քաղաքում հանդիպում է ունեցել շրջվարչակազմի պատասխանատուների, համայնքների ղեկավարների և տեղի ակտիվի հետ։ Հայտնում է ԱՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը։
Քննարկվել են Հանրապետությունում տիրող ռազմաքաղաքական իրավիճակին, անվտանգության ապահովմանն առնչվող, ինչպես նաև սոցիալ-տնտեսական բնույթի մի շարք հարցեր։
Երկրի ղեկավարը անդրադարձել է նաև ստեղծված աշխարհաքաղաքական պայմաններում պարենային անվտանգության ու զբաղվածության ապահովման հրամայականին՝ շեշտելով, որ անհրաժեշտ է հետևողական ջանքեր գործադրել գյուղատնտեսական աշխատանքներն ակտիվացնելու, անմշակ հողատարածքները և, առհասարակ, բոլոր հնարավոր տնտեսական ռեսուրսներն արդյունավետ օգտագործելու ուղղությամբ։
Նախագահ Հարությունյանը լսել է բնակիչների մտահոգություններն ու կարծիքները, հանձնարարականներ տվել պատասխանատու անձանց առաջիկա անելիքների ուղղությամբ։

Президент Арцаха посетил Аскеран (видео)
12 апреля в Аскеране президент Республики Арцах Араик Арутюнян встретился с руководителями областной администрации, общественными деятелями и с местными активистами.
На встрече обсуждались вопросы, касающиеся военно-политической обстановки в республике, безопасности, а также вопросы социально-экономического характера.
Глава государства коснулся императива обеспечения продовольственной безопасности и занятости в нынешних геополитических условиях, подчеркнув необходимость последовательной работы по интенсификации сельскохозяйственных работ, возделыванию незасеянных земель, использованию всех возможных экономических ресурсов.