Մայրաքաղաքում այսօր ցերեկը, մարտի 31-ին, ապրիլի 1-4-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Ապրիլի 2-4-ը սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 14-16մ/վ արագությամբ:
Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի տեղեկացմամբ՝ մարզերում այսօր և մարտի 31-ի ցերեկը, ապրիլի 1-4-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Մարտի 31-ի գիշերն առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ:
Քամին՝ հարավ-արևմտյան 2-5մ/վ, ապրիլի 2-4-ն առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-20մ/վ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանը մարտի 30-ի ցերեկը, 31-ին, ապրիլի 1-3-ն աստիճանաբար կբարձրանա 10-13 աստիճանով:

Днем 30-го марта, 31-го марта, с 1 по 4 апреля в Армении осадков не ожидается. С 2 по 4 апреля возможно усиление ветра до 14-16 м/с.
Центр гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Армении сообщает, что температура воздуха днем 30 марта, 31 марта, с 1 по 3 апреля постепенно повысится на 10-13 градусов.
В областях 30 марта и 31 марта днем, с 1 по 4 апреля осадков  не ожидается. Ночью 31-го марта в некоторых районах возможны осадки.
Ветер юго-западный с порывами до 2-5 м/с, 2-4 апреля в отдельных местах ожидается усиление ветра до 18-20 м/с.