Հայաստան կժամանի շուրջ 280 բռնցքամարտիկ աշխարհի 35 երկրից
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են այս տարի մայիսի 21-31-ը Երևանում կայանալիք Եվրոպայի բռնցքամարտի առաջնության նախապատրաստական աշխատանքները: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Առաջնության անցկացման աշխատանքները համակարգելու նպատակով ստեղծված միջգերատեսչական հանձնաժողովի ներկայացուցիչները ներկայացրել են այդ ուղղությամբ կատարված և ընթացիկ աշխատանքները: Եվրոպայի առաջնությունը կանցկացվի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում: Ակնկալվում է 35 երկրի մասնակցություն, Հայաստան կժամանի մոտավորապես 280 բռնցքամարտիկ:
Զեկուցվել է, որ առկա են բոլոր անհրաժեշտ ենթակառուցվածքներն առաջնությունը պատշաճ կազմակերպելու և անցկացնելու համար, Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում վերանորոգման աշխատանքներն ընթանում են ըստ ժամանակցույցի: Քննարկվել են նաև մրցաշարի բացման արարողության, մարզիկների տեղակայման, անվտանգության, առաջնության լուսաբանման հետ կապված հարցեր: Մասնավորապես, Կարապի լճի հարակից տարածքում կստեղծվի ֆան-գոտի, տեղադրվելու է մեծ էկրան: Ամփոփելով խորհրդակցությունը՝ Արայիկ Հարությունյանն ընդգծել է, որ պետք է արդյունավետ աշխատել բոլոր նախանշված ուղղություններով՝ առաջնությունը բարձր մակարդակով անցկացնելու համար:

В Армению прибудут около 280 боксеров из 35 стран мира
Во главе с руководителем Аппарата премьер-министра Араиком Арутюняном состоялось совещание, в ходе которого были обсуждены подготовительные работы к предстоящему чемпионату Европы по боксу, который пройдет в Ереване с 21 по 31 мая.
Представители межведомственной комиссии, созданной для координации работ по проведению первенства, представили проделанную и текущую работу.
Чемпионат Европы пройдет в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна. Ожидается участие представителей из 35 стран, в Армению прибудут около 280 боксеров.
На совещании было представлено, что все инфраструктуры, необходимые для должной организации и проведения чемпионата будут в готовности, в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна ремонтные работы ведутся в соответствии с графиком.
Были обсуждены и вопросы, связанные с церемонией открытия турнира, размещением спортсменов, с их безопасностью и освещением чемпионата.
В частности, на территории, прилегающей к Лебединому озеру, будет создана фан-зона с большим экраном.
Подводя итоги совещания, Араик Арутюнян подчеркнул, что для проведения чемпионата на высшем уровне необходима эффективная работа по всем намеченным направлениям.