Ադրբեջանական զորքերը մնում են Քարագլխի վրա ամրացված նույն հենակետերում
Մարտի 29-30-ի լույս գիշերը՝ մինչև առավոտյան ժամը 10:00-ն, Արցախի առաջնագծի երկայնքով հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել և օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը փոփոխություն չի կրել՝ մնալով լարված: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը։
Ադրբեջանական զորքերը մնում են Քարագլխի վրա ամրացված նույն հենակետերում, և դիրքային որևէ փոփոխություն տեղի չի ունեցել: Արցախի Հանրապետության իշխանությունները ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ և դիվանագիտական տարբեր միջոցներով շարունակում են հետևողական աշխատանքները՝ ուղղված ադրբեջանական զինված ուժերին իրենց ելման դիրքեր վերադարձնելուն և ռազմաքաղաքական իրավիճակի կայունացմանը:
Արցախի զինված ուժերը զուգահեռաբար իրականացնում են իրենց գործառույթները՝ շարունակաբար բարելավելով Հանրապետության պաշտպանական ամրություններն ու մեխանիզմները: Իրավիճակի զարգացումների վերաբերյալ լրացուցիչ հրապարակումներով հանրությանը տեղյակ կպահվի: [

Азербайджанские войска остаются на тех же укреплённых позициях Караглуха
Поддержи А1+!В ночь с 29 до 10:00 часов утра 30 марта существенных нарушений режима прекращения огня вдоль линии соприкосновения не зафиксировано, оперативно-тактическая ситуация не изменилась, остается напряженной.
Об этом сообщают из Информационного штаба Арцаха, отмечая, что азербайджанские войска остаются на тех же укрепленных позициях на горе Караглух, никаких изменений позиций не произошло.
Власти Республики Арцах вместе с командованием российского миротворческого контингента различными дипломатическими средствами продолжают последовательную работу, направленную на возвращение азербайджанских вооруженных сил на исходные позиции и на стабилизацию военно-политической ситуации. Вооруженные силы Арцаха параллельно выполняют свои функции, постоянно улучшая оборонительные силы и механизмы.