277255709_341588447998659_1754904900598650044_n
Մարտի 28-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Հանդիպման ընթացքում Արարատ Միրզոյանը և Սերգեյ Կոպիրկինը ք ննարկել ենՌուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտում՝ Լեռնային Ղարաբաղի Փառուխ գյուղի հատվածում, մարտի 24-ին մեկնարկած ադրբեջանական զինված ուժերի ներխուժման հետևանքով ստեղծված իրավիճակը։
Նախարար Միրզոյանը կարևորել է Ադրբեջանի ներխուժմանը ՌԴ համապատասխան գերատեսչությունների տված գնահատականը: Նախարարը ընդգծել է ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի կողմից կոնկրետ միջոցների ձեռնարկումը ադրբեջանական ստորաբաժանումների ներխուժումը խաղաղապահների պատասխանատվության գոտի դադարեցնելու և Ադրբեջանի զինված ուժերը դուրս բերելու համար:

277255709_341588447998659_1754904900598650044_n
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 28 марта принял посла России в Армении Сергея Копыркина.
В ходе встречи Арарат Мирзоян и Сергей Копыркин обсудили ситуацию, сложившуюся вследствие вторжения 24 марта азербайджанских ВС на территорию села Парух в зоне ответственности миротворческого контингента РФ в Нагорном Карабахе.
Министр Мирзоян отметил важность оценки соответствующих российских ведомств по поводу вторжения ВС Азербайджана.
Арарат Мирзоян подчеркнул необходимость реализации  российским миротворческим контингентом конкретных мер по прекращению вторжения азербайджанских подразделений в зону ответственности миротворцев и выводу азербайджанских вооруженных сил.