Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հունաստանի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հունաստանի Հանրապետության վարչապետ Կիրիակոս Միցոտակիսին՝ երկրի ազգային տոնի առթիվ:
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Հունաստանի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Մեր երկու երկրների միջև ձևավորված երկկողմ միջպետական հարաբերություններն ու ամենաջերմ փոխհարաբերությունները վկայությունն են հայ և հույն եղբայրական ժողովուրդների անսասան բարեկամության, փոխադարձ հարգանքի, վստահության վրա հիմնված անկեղծ և արդյունավետ համագործակցության, ինչը բարձր ենք գնահատում և արժևորում:
Համոզված եմ, որ տասնամյակների ընթացքում ձեռք բերված հարուստ փորձն ու հագեցած բազմոլորտ օրակարգը լայն հնարավորություններ են ընձեռում հայ-հունական համագործակցության ողջ ներուժի բացահայտման և համապարփակ օգտագործման համար՝ բարձրացնելով դրանք որակական նոր մակարդակի ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթություններում:
Լիահույս եմ, որ մոտ ապագայում մենք հնարավորություն կունենանք անձամբ քննարկելու մեր երկու պետությունների միջև գործակցության հեռանկարները:
Մաղթում եմ Ձեզ, Ձերդ Գերազանցություն, քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Հունաստանի բարեկամ ժողովրդին` առաջընթաց և բարօրություն», - ասված է ՀՀ վարչապետի ուղերձում:

Премьер-министр направил поздравительное послание премьер-министру Греции
Поддержи А1+!Премьер-министр Армении Никол Пашинян по случаю Национального праздника страны направил премьер-министру Греции Кириакосу Мицотакису поздравительное послание.
От имени Правительства Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю Вас с Национальным праздником Греческой Республики - Днем Независимости!
Сформировавшиеся между двумя нашими странами двусторонние межгосударственные отношения и самые теплые взаимоотношения являются свидетельством непоколебимой дружбы, взаимного уважения, искреннего и эффективного сотрудничества, основанного на доверии братских армянского и греческого народов, что мы очень высоко ценим.
Уверен, что приобретенный на протяжении десятилетий богатый опыт и насыщенная многоплановая повестка дают широкие возможности для выявления и всеобъемлющего использования всего потенциала армяно-греческого сотрудничества, поднимая его на качественно новый уровень как в двустороннем, так и в многостороннем формате.
Надеюсь, что в ближайшем будущем у нас будет возможность лично обсудить перспективы сотрудничества между двумя нашими государствами.
Желаю Вам крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Греции - прогресса и благополучия», - говорится в послании премьер-министра РА.