Ադրբեջանի զինված ուժերն այսօր Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղի ուղղությամբ խախտել են շփման գիծը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՄարտի 24-ին, ժամը 16:00-ի դրությամբ, Ադրբեջանի զինված ուժերն Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղի ուղղությամբ խախտել են շփման գիծը: Հայտնում է ԱՀ տեղեկատվական շտաբը։
Պաշտպանության բանակի և Արցախի Հանրապետությունում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ներկայացուցիչները փորձում են բանակցությունների միջոցով կասեցնել հակառակորդի հետագա առաջխաղացումը և նրանց վերադարձնել ելման դիրքեր:
Հայտնում ենք, որ անվտանգության նկատառումներից ելնելով այս պահին տարհանվել են Ասկերանի շրջանի Խրամորթ համայնքի կանայք և երեխաները:
Հորդորում ենք բնակչությանը պահպանել հանգստություն, շփման գծի մյուս բոլոր հատվածներում իրավիճակն այս պահին կայուն է:

Вооружённые силы Азербайджана нарушили линию соприкосновения в направлении села Парух Аскеранского района
Вооруженные силы Азербайджана 24 марта, в районе 16:00, нарушили линию соприкосновения в направлении села Парух Аскеранского района. Об этом сообщает Информационный центр Арцаха.
«Представители Армии обороны и дислоцированного в Республике Арцах миротворческого контингента пытаются посредством переговоров предотвратить дальнейшее продвижение противника и отбросить его на исходные позиции.
Сообщаем, что в целях безопасности из села Храморт Аскеранского района были эвакуированы женщины и дети.
Призываем население сохранять спокойствие, на остальных участках линии соприкосновения обстановка в данный момент стабильная.
Общественность будет периодически получать информацию о дальнейшем развитии ситуации», - говорится в сообщении.