276996791_288564076795865_1134074527163967998_n
Մարդու իրավունքների պաշտպան Քրիստիննե Գրիգորյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Շվեդիայի Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Պատրիկ Սվենսոնին:
Պաշտպան Գրիգորյանը ողջունել է դեսպան Սվենսոնին ՄԻՊ գրասենյակում, և ներկայացնելով Պաշտպանի աշխատակազմի գործունեության առաջնահերթությունները՝ ընդգծել է սահմանային անվտանգության, իրավահավասարության, խտրականության բացառման, կանանց իրավունքների պաշտպանության և ատելության խոսքի բացառման ուղղությամբ Պաշտպանի մանդատի առաքելության լավագույնս իրացնելու իր հաստատակամության մասին:
Դեսպան Սվենսոնն իր հերթին շնորհավորել է Քրիստիննե Գրիգորյանին Մարդու իրավունքների պաշտպանի առաքելության ստանձնման առթիվ և բարձր է գնահատել Պաշտպանի կողմից նախանշած գործունեության ոլորտային առաջնահերթությունները՝ ընդգծելով Շվեդիայի դեսպանատան կողմից ՄԻՊ գրասենյակի գործունեությանն աջակցելու բարձր պատրաստակամությունը:
Ամփոփելով հանդիպումը՝ կողմերն առկա համագործակցությունը շարունակելու և խորացնելու պատրաստակամություն են հայտնել:

276996791_288564076795865_1134074527163967998_n
Омбудсмен Армении Кристине Григорян приняла Чрезвычайного и Полномочного посла Королевства Швеция в Армении Патрика Свенсона.
Кристине Григорян приветствовала посла Свенсона и обозначила приоритеты деятельности аппарата омбудсмена, подчеркнув решимость максимально использовать полномочия омбудсмена для защиты прав жителей приграничных районов, обеспечения равенства, недискриминации, защиты женщин и исключения риторики ненависти.
В свою очередь, посол Свенсон поздравил Кристине Григорян с избранием на должность, высоко оценил установленные омбудсменом отраслевые приоритеты, подчеркнув высокую готовность посольства Швеции поддерживать деятельность офиса Защитника прав человека.
Подводя итоги встречи, стороны выразили готовность к продолжению и углублению налаженного сотрудничества.