Ադրբեջանական կողմը հրադադարի պահպանման ռեժիմը շարունակում է խախտել․ ԱՀ ՆԳՆ ոստիկանության նոր հաղորդագրությունը
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱՀ ՆԳՆ ոստիկանությունը հայտնում է, որ ադրբեջանական կողմը հրադադարի պահպանման ռեժիմը շարունակում է խախտել Ասկերանի շրջանի Խրամորթ, Փառուխ և Խնապատ գյուղերի ուղղություններով՝ խաղաղ բնակչության նկատմամբ օգտագործելով ականանետեր և խոշոր տրամաչափի հրաձգային զենքեր։
Ակնհայտ է, որ խաղաղ բնակչությանը թիրախավորելու և ականանետով գյուղերն արկակոծելու հերթական փորձերը նպատակաուղղված են առաջնահերթորեն խուճապ առաջացնելու հասարակության շրջանում:
ԱՀ ՆԳ նախարարությունը հետևում է իրադարձությունների զարգացմանը և պարբերաբար տեղեկատվություն կտրամադրի իրավիճակի մասին:

274657880_358502142949177_2459071284802404894_n
Азербайджанская сторона продолжает нарушать режим прекращения огня: новое сообщение полиции МВД Арцаха
Азербайджанская сторона продолжает нарушать режим прекращения огня в направлении сел Храморт, Парух и Хнапат Аскеранского района, применять против мирного населения минометы и крупнокалиберное огнестрельное оружие.
Очевидно, что очередные попытки обстрела мирного населения из минометов направлены прежде всего на то, чтобы вызвать панику в обществе.
Министерство внутренних дел Республики Арцах следит за развитием событий и будет периодически предоставлять информацию о ситуации.