Հացի խնդիր կունենանք․ Արթուր Խաչատրյան (տեսանյութ)
Եթե ռուսական տնտեսությունը ծանր ժամանակներ է ապրում, ապա ծանր ժամանակներ են սպասվում նաև Հայաստանի տնտեսությանը։
Այս մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանը՝ ներկայացնելով հակամարտության ազդեցությունը տնտեսական բլոկի վրա։
Հարցին՝ Հայաստանը հացի խնդիր կունենա, պատգամավորն ասաց, որ դա կախված է նրանից, թե որքան կերկարեն պատժամիջոցները և շեշտեց՝ եթե երկար տևեն, ապա կունենանք հացի խնդիր։
«Մենք հացի խնդիր կունենանք, պարարտանյութի խնդիր կունենանք, առաջին անհրաժեշտության ապրանքների խնդիր կունենանք»,- ասաց Արթուր Խաչատրյանը՝ ընդգծելով, որ սահմանափակումները նաև մեր արտահանման վրա կազդեն և չբացառեց, որ կտուժեն ռուսական կապիտալով աշխատող հայկական ընկերությունները։

У нас будут проблемы с хлебом: Артур Хачатрян (видео)
Если российская экономика переживает тяжёлые времена, то и армянскую экономику ждут тяжёлые времена.
Об этом сегодня на брифинге с журналистами заявил член парламентской фракции «Армения» Артур Хачатрян, представляя влияние конфликта на экономический блок.
На вопрос, будет ли в Армении проблема с хлебом, депутат сказал, что это зависит от того, как долго продлятся санкции, он подчеркнул, что если продлятся долго, у нас будет проблема с хлебом.
«У нас будет проблема с хлебом, у нас будет проблема с удобрениями, у нас будет проблема с предметами первой необходимости», - сказал Артур Хачатрян, подчеркнув, что ограничения коснутся и нашего экспорта, он не исключил, что пострадают армянские компании, работающие с российским капиталом.