Դեսպան Վաղարշակ Հարությունյանն իր հավատարմագրերի պատճեներն է հանձնել ՌԴ ԱԳ նախարարի տեղակալին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՍ/թ․ փետրվարի 18-ին ՌԴ-ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վաղարշակ Հարությունյանն իր հավատարմագրերի պատճեներն է հանձնել ՌԴ ԱԳ նախարարի տեղակալ Անդրեյ Ռուդենկոյին՝ հայտնում են ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանությունից։
Ա․Ռուդենկոն, շնորհավորելով Վ․Հարությունյանին Ռուսաստանում դիվանագիտական առաքելության մեկնարկի առթիվ, հաջողություն է մաղթել պատասխանատու պաշտոնում և հայ-ռուսական հարաբերությունների հետագա ամրապնդմանն ուղղված համատեղ արդյունավետ աշխատանքի իրականացման հույս հայտնել։
Զրույցի ընթացքում քննարկվել են երկու պետությունների միջև փոխգործակցությանն առնչվող հարցեր։ Մասնավորապես, կողմերն անդրադարձել են երկու երկրների միջև համագործակցությանը ռազմաքաղաքական, տնտեսական և հումանիտար բնագավառներում։
Տեղի է ունեցել նաև մտքերի փոխանակում Հարավային Կովկասում խաղաղության և անվտանգության ամրապնդմանն առնչվող կենսական հարցերի շուրջ։

274107072_319693856871934_1676950485279936999_n
18 февраля чрезвычайный и полномочный посол Республики Армения в Российской Федерации Вагаршак Арутюнян вручил копии верительных грамот заместителю министра иностранных дел России Андрею Руденко. Об этом сообщает посольство РА в России.
Поздравив Вагаршака Арутюняна с началом дипломатической миссии в России, Андрей Руденко пожелал ему успехов на ответственной должности и выразил надежду на дальнейшую эффективную совместную работу, направленную на дальнейшее укрепление армяно-российских отношений.
В ходе беседы были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества между двумя странами. В частности, стороны коснулись сотрудничества в военно-политической, экономической и гуманитарной сферах.