Մահացել է կոմպոզիտոր Լևոն Չաուշյանը
Մահացել է Հայաստանի կոմպոզիտորների միության անդամ, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ, կոմպոզիտոր Լևոն Չաուշյանը:
Այս մասին հայտնում է Հայաստանի կոմպոզիտորների միությունը։
Լևոն Չաուշյանը Թավջութակահար, մանկավարժ Ալեքսանդր Չաուշյանի և դաշնակահար Շաքե Զաքարյանի որդին է։ Ծնվել է 1946 թ մայիսի 10-ին Երևանում։
1969 թվականին ավարտել է Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի ստեղծագործական բաժինը, 1970 թվականին՝ դաշնամուրի բաժինը։ Եղել է Էդվարդ Միրզոյանի աշակերտը։
1973 թվականից դասավանդում է Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայում։ Պրոֆեսոր 2003 թվականից։
1979-1985 թվականներին՝ Հայաստանի կոմպոզիտորների միության վարչության քարտուղար, 1985-1991 թվականներին՝ փոխնախագահ, 1995 թվականից՝ Հայկական երաժշտական համաժողովի հիմնադիր-նախագահ։

Скончался композитор Левон Чаушян
Ушел из жизни композитор, заслуженный деятель искусств Республики Армения, член Союза композиторов Армении Левон Чаушян.
Об этом сообщает Союз композиторов Армении и выражает глубокие соболезнования родным и близким Чаушяна, а также поклонникам его творчества.
В 1969 году Левон Чаушян окончил творческое отделение Ереванской государственной консерватории имени Комитаса, а в 1970 году - фортепианный факультет. Был учеником Эдварда Мирзояна.
С 1973 года он преподавал в Ереванской государственной консерватории имени Комитаса.
В 1979-1985 годах был секретарем Правления Союза композиторов Армении, в 1985-1991 годах - вице-президентом, с 1995 года - учредителем-президентом Армянского музыкального форума.