ՀՀ ոստիկանության պետն ընդունել է Հայաստանում Լիտվայի արտակարգ և լիազոր դեսպանին (տեսանյութ)
Փետրվարի 17-ին ոստիկանության պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Վահե Ղազարյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Լիտվայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ինգա Ստանիտե-Տոլոչկիենեին։
Վահե Ղազարյանը ողջունելով հյուրին՝ շնորհավորեց Լիտվայի ազգային տոնի կապակցությամբ։ Նա բարձր գնահատեց ՀՀ ոստիկանության և Լիտվայի դեսպանատան միջև ձևավորված համագործակցությունը։
Վահե Ղազարյանը, կարևորելով Լիտվայի ոստիկանության պետի նախատեսված այցը Հայաստան, հույս հայտնեց, որ այն ավելի կխթանի երկու երկրների իրավապահ կառույցների փոխգործակցությունը։
Ոստիկանության գեներալ-մայոր Վահե Ղազարյանն իր հերթին համագործակցությունն ամրապնդելու պատրաստակամություն հայտնեց։
Դեսպան Ինգա Ստանիտե-Տոլոչկիենեն շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ անդրադարձավ Լիտվայի դեսպանության ծրագրերին, որոնք ընդգրկում են մի շարք ուղղություններ։ Նա նաև կարևորելով երկու երկրների իրավապահ կառույցների կապը՝ մատնանշեց արդյունավետ համագործակցության մի քանի օրինակ։
Ոստիկանության շտաբի պետ Արմեն Մկրտչյանը ներկայացրեց Հայաստանի ոստիկանությունում ընթացող բարեփոխումները։ Հիմնականում խոսվեց պարեկային ծառայության և օպերատիվ կառավարման կենտրոնի գործարկման մասին։
Կողմերը քննարկեցին համագործակցության նոր ուղղություններին առնչվող ու փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր ևս։

Начальник полиции РА принял Чрезвычайного и Полномочного посла Литвы в Армении (видео)
Начальник полиции Армении генерал-майор Ваге Казарян принял 17 февраля  Чрезвычайного и Полномочного посла Литовской Республики в Республике Армения Ингу Станите-Толочкиене.
Приветствуя гостя, Ваге Казарян поздравил ее с национальным праздником Литвы. Он высоко оценил сотрудничество между полицией Армении и посольством Литвы.
Ваге Казарян, подчеркнув важность запланированного визита начальника полиции Литвы в Армению, выразил надежду, что этот визит еще больше активизирует сотрудничество между правоохранительными органами двух стран.
Посол Инга Станите-Толочкиене, выразив признательность за теплый прием, коснулась программ посольства Литвы, включающие ряд направлений. Она подчеркнула важность связи между правоохранительными органами двух стран и привела примеры эффективного сотрудничества.
Начальник штаба полиции Армен Мкртчян представил проводимые в полиции реформы. В основном речь шла о запуске патрульной службы и центра оперативного управления.
Стороны обсудили и другие вопросы, касающиеся новых направлений сотрудничества и представляющие взаимный интерес.