ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Նիդերլանդների Թագավորության դեսպանին
Փետրվարի 17-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիկո Սխերմերսին: Հայտնում է ՀՀ ՊՆ-ն։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր: Դեսպանի խնդրանքով պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է Արցախում ռազմական գործողությունների դադարեցումից հետո ստեղծված սահմանային իրավիճակը, Հայաստանի Հանրապետության դիրքորոշումները և առաջարկները լարվածության թուլացման ուղղությամբ:
Քննարկվել են նաև միջազգային զարգացումներին առնչվող հարցեր: Զրուցակիցները կարծիքներ են փոխանակել տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգային միջավայրի, երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերով համագործակցության հնարավորությունների վերաբերյալ:

Министр обороны РА принял посла Королевства Нидерландов
Поддержи А1+!Министр обороны Армении Сурен Папикян 17 февраля принял Чрезвычайного и Полномочного посла Королевства Нидерландов в Республике Армения Нико Схермерса.
В ходе встречи были обсуждены вопросы региональной безопасности. По просьбе посла министр обороны представил пограничную ситуацию в Арцахе после прекращения боевых действий, позицию Республики Армения и предложения по ослаблению напряженности.
Были также обсуждены вопросы, связанные с международными развитиями. Собеседники обменялись мнениями о региональной и международной обстановке безопасности, возможностях сотрудничества в двустороннем и многостороннем форматах.